Pirelli zvažuje, že si na testy koupí formuli 1 některého z týmů

Pirelli je v současnosti bez vozu formule 1, se kterým by mohlo testovat své pneumatiky, jako to dělalo v uplynulých dvou letech. Hledá nové řešení.
Pirelli zvažuje, že si na testy koupí formuli 1 některého z týmů

Italský výrobce pneumatik dlouhodobě upozorňoval, že Toyota TF109, kterou používal v testech, zastarává, proto ji potřebuje vyměnit nebo najít jiné řešení.

Týmy se ale doposud nedokázaly shodnout na případném střídání při soukromých testech Pirelli, a tak se jako reálná možnost jeví, že si Pirelli koupí jeden z loňských vozů, podobně jako to dříve udělalo s Toyotou.

"Byl tu návrh, abychom si upravili tu toyotu z roku 2009," uvedl sportovní šéf Pirelli Paul Hembery pro Autosport. "Ale to auto je teď v muzeu a není to reálné. Stále nám nebylo navrženo vyhovující řešení."

"Chtěli bychom od někoho auto z roku 2011 a je nám jedno, od koho. Chceme dělat své přesné testy a vidíme, že čím je auto starší, tím je dál od těch nejlepších moderních."

Specifikace pneumatik pro letošní sezónu jsou hotové, takže Italům jde především o vývoj obutí pro následující sezóny. "Máme pár zajímavých nápadů pro rok 2013, ale potřebujeme na nich pracovat," vysvětloval Hembery.

"Hodně věcí uděláme v simulátoru a s týmy budeme asi pracovat v simulacích, dáme jim 20 typů pneumatik bez přístupu k základním datům a požádáme je, aby na nich jezdily. To nevylučuji a jsem si jistý, že budou souhlasit."

"Ale abychom pneumatiky finalizovali, hlavně směsi, potřebujeme testy. Asi ne víc než tři, jen abychom to dotáhli do konce. Jsem si jistý, že se to podaří."

Další článek: Majitel Red Bullu: Nejsilnějším soupeřem bude znovu McLaren, ne Ferrari

11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.
18. dubna | V Imole začalo pršet... zatím hlavně nad částí okruhu.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen