Pirelli zvažuje zavedení různých druhů jedné směsi

Pirelli se uchází v tendru o možnost dodávat pneumatiky pro vozy formule 1 i po příští sezóně. Současně s tím ale čelí kritice. Výsledkem by mohlo být zavedení většího počtu směsí.
Pirelli zvažuje zavedení různých druhů jedné směsi

Stále se diskutuje o možnosti zavedení volného výběru pneumatik od příštího roku. Současně s tím probíhá tendr na nového nebo možná staronového dodavatele a Pirelli čelí kritice, že jsou současné pneumatiky moc tvrdé. V Kanadě řada jezdců jela jen na jednu zastávku.

Nyní Italové přichází se zajímavou myšlenkou. Už dříve se objevily návrhy, že bychom mohli mít více směsí – pravděpodobně šest místo čtyř. Pirelli teď vymyslelo jiný koncept.

Současné označení a specifikace by zůstaly. Měli bychom tedy super měkkou, měkkou, střední a tvrdou. Každá směs by ale měla až tři různé varianty. Pirelli by pak přivezlo tu variantu, která danému okruhu nejvíce sedí. Jinými slovy: měkká v Monaku by mohla být jiná než měkká v Kanadě.

„Je to něco, co je těžké udělat, ale pokud chceme zůstat ve sportu po rok 2017 a dál, tak bychom se na něco takového mohli skutečně podívat,“ řekl pro Autosport Hembery. 

Foto: Pirelli

Další článek: Technika v Kanadě: Motory i novinky Mercedesu, Ferrari či Red Bullu

10:10 | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10