Pirelli zvažuje přepracování směsí, ví ale, že tím pomůže hlavně Red Bullu

Pirelli prozradilo, že zvažuje přepracování složení směsí svých pneumatik, a to už před Grand Prix Velké Británie na konci června. Důvodem by mělo být snížení jejich vlivu na průběh a výsledky závodů.
Pirelli zvažuje přepracování směsí, ví ale, že tím pomůže hlavně Red Bullu

Po skončení Velké ceny Španělska, v níž velký počet jezdců absolvoval hned čtyři zastávky v boxech, se v kruhu formule 1 začaly vynořovat debaty o tom, jestli Pirelli nezašlo ve svém agresivním přístupu k letošním pneumatikám až příliš daleko. Paul Hembery po závodě přiznal, že o změnách budou v Pirelli velmi vážně uvažovat.

"Naším cílem jsou dva až tři pitstopy, dneska to bylo až moc agresivní," vysvětlil. "Chceme se vrátit zpátky k našemu plánu. Budeme se zaměřovat na Silverstone, ale musíte vzít v úvahu, že hodně týmů je proti a jen asi jeden pro (změnu). Když jsem tedy řekl, že plánujeme udělat změnu, vím, že lidé, kteří dnes stáli na podiu, nebudou mít radost. Potom mi vy (novináři) budete v Silverstonu říkat, že jsme darovali šampionát Red Bullu. Bude špatně, pokud to uděláme, ale stejně špatně bude, když to neuděláme," vysvětlil svou těžkou situaci sportovní šéf Pirelli.

Na otázku, zda by bývalo pomohlo použít v závodě páteční experiment v podobě ještě tvrdší směsi, Hembery odpověděl: "Nemyslím, že by to stačilo. Ta páteční vývojová pneumatika by bývala byla lepší, méně by se drolila. Kdybychom použili pneumatiky z pátečního rána, dostali bychom se na tři zastávky v boxech."

Další článek: Alonso si dnešní domácí vítězství užívá, jako by bylo jeho prvním