Pirelli změnilo alokaci pneumatik pro Bahrajn, měkkou směs nahradí střední

Před závodem v Bahrajnu dochází ke změně pneumatik, které týmy dostanou k dispozici. Nově to budou střední a tvrdá směs.
Pirelli změnilo alokaci pneumatik pro Bahrajn, měkkou směs nahradí střední

Pirelli tak upustilo od záměru dodat jednu kvalifikační a jednu závodní směs. Zřejmě proto, že v Číně za to sklidilo nemalou kritiku. Měkká směs vydržela jen několik málo kol, což způsobilo až moc velké zmatky.

Pirelli původně plánovalo, že do Bahrajnu přiveze měkkou a tvrdou směs, oznámilo to na začátku sezóny. V tiskové zprávě k závodu na Sakhiru ale zmínilo, že to bude střední a tvrdá směs. Ale i tak očekává tři zastávky v boxech.

Podle mluvčího Pirelli ke změně nedošlo kvůli Číně, rozhodnuto o ní bylo údajně už před závodem v Šanghaji.

Další článek: Mercedes předčil v úvodu sezóny svá očekávání, ale trápí ho nespolehlivost

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?