Pirelli: Zdá se, že všechny týmy souhlasí s navrženou úpravou pneumatik

K nasazení modifikovaných zadních pneumatik by Pirelli mohlo získat potřebný jednomyslný souhlas všech stájí. Definitivní odpovědi bude ale mít až po Kanadě.
Pirelli: Zdá se, že všechny týmy souhlasí s navrženou úpravou pneumatik

Pirelli převeze nové zadní obutí do Montrealu, aby si jej týmy mohly nejdříve vyzkoušet ve volných trénincích. Rádo by ho pak nasadilo k běžnému použití už v Silverstonu.

Ale protože několikrát řeklo, že se nejedná o řešení problému s bezpečností, bude potřebovat, aby změnu odsouhlasily všechny týmy. Věří, že se tak stane.

"Náznaky, které od týmů máme, jsou takové, že akceptují, že potřebujeme udělat změnu, a že jsou tomu naklonění," cituje sportovního šéfa Pirelli Paula Hemberyho Autosport.

"Je zřejmé, že někteří by chtěli větší změnu, jiní by nechtěli žádnou změnu, ale chápou, že musíme vyřešit problém s oddělováním běhounu, a my věříme, že máme řešení, které minimalizuje změnu výkonnosti současných pneumatik. V tuto chvíli to vypadá, že je tu jednomyslná shoda."

Pirelli říká, že upravené pneumatiky nebudou mít jiný tvar, a odhaduje, že se jejich provozní okno posune o 5 až 10 stupňů Celsia dolů. Zároveň se zřejmě trochu prodlouží jejich životnost.

Další článek: FIA plánuje zmrazit vývoj šestiválců v roce 2018

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?