Pirelli: Zdá se, že všechny týmy souhlasí s navrženou úpravou pneumatik

K nasazení modifikovaných zadních pneumatik by Pirelli mohlo získat potřebný jednomyslný souhlas všech stájí. Definitivní odpovědi bude ale mít až po Kanadě.
Pirelli: Zdá se, že všechny týmy souhlasí s navrženou úpravou pneumatik

Pirelli převeze nové zadní obutí do Montrealu, aby si jej týmy mohly nejdříve vyzkoušet ve volných trénincích. Rádo by ho pak nasadilo k běžnému použití už v Silverstonu.

Ale protože několikrát řeklo, že se nejedná o řešení problému s bezpečností, bude potřebovat, aby změnu odsouhlasily všechny týmy. Věří, že se tak stane.

"Náznaky, které od týmů máme, jsou takové, že akceptují, že potřebujeme udělat změnu, a že jsou tomu naklonění," cituje sportovního šéfa Pirelli Paula Hemberyho Autosport.

"Je zřejmé, že někteří by chtěli větší změnu, jiní by nechtěli žádnou změnu, ale chápou, že musíme vyřešit problém s oddělováním běhounu, a my věříme, že máme řešení, které minimalizuje změnu výkonnosti současných pneumatik. V tuto chvíli to vypadá, že je tu jednomyslná shoda."

Pirelli říká, že upravené pneumatiky nebudou mít jiný tvar, a odhaduje, že se jejich provozní okno posune o 5 až 10 stupňů Celsia dolů. Zároveň se zřejmě trochu prodlouží jejich životnost.

Další článek: FIA plánuje zmrazit vývoj šestiválců v roce 2018

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.