Pirelli: Za problémy ze Silverstonu neseme zodpovědnost my

Ačkoliv se původně mohlo zdát, že Pirelli obviňuje po GP Velké Británie týmy, v Německu vzalo hlavní vinu na sebe.
Pirelli: Za problémy ze Silverstonu neseme zodpovědnost my

Pirelli uvedlo čtyři příčiny selhání pneumatik v Silverstonu. Nyní upřesnilo, že tou hlavní bylo přehazování zadních pneumatik, neboli zaměňování pravé za levou.

"Musím říct, že za minulý víkend neseme zodpovědnost my," řekl sportovní šéf italské značky Paul Hembery. "Týmům jsme umožnili přehazovat pneumatiky, a to jsme neměli."

"Auta jsou letos mnohem rychlejší, to vytváří jinou zátěž. S obrácenými pneumatikami se vytvoří slabé místo, a to byl ten problém. Byly tu druhotné problémy, které byly zmíněny, ale nechci zastírat, že zodpovědnost neseme my."

Také proto Pirelli požádalo FIA, aby tento víkend dohlédla mimo jiné na to, že týmy nebudou zaměňovat levou a pravou zadní pneumatiku, i když mají místo kovového pásu už kevlarový, který podle Hemberyho vydrží víc.

"Kevlar není tak rigidní jako ocel a také má nižší provozní teploty, takže z tohoto pohledu máte větší rezervy. Nároky Nürburgringu jsou samozřejmě také dalším faktorem," upřesnil.

Od Maďarska budou mít týmy zcela nové pneumatiky, které už budou symetrické. "Jsou to pneumatiky, které všichni znají, hlavně z posledních dvou let, takže mají hodně dat a informací. Dává to větší smysl, než se znovu snažit přizpůsobit pneumatikám 2013, což by mohlo vytvořit víc problémů," dodal.

Další článek: První trénink na Nürburgringu patřil jezdcům Mercedesu

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00