Pirelli vyzývá týmy k omezení délky stintů na obou směsích

Italský výrobce pneumatik požádal jednotlivé týmy, aby v nedělním závodě z bezpečnostních důvodů omezily dobu používání obou směsí na jím doporučené limity.
Pirelli vyzývá týmy k omezení délky stintů na obou směsích

Zdá se, že Pirelli má v Indii další velký problém. Italský dodavatel pneumatik přivezl na okruh Buddh měkké a střední pneumatiky, ale vypadá to, že se s touto volbou poněkud překalkuloval. Obě směsi jsou totiž velmi náchylné na opotřebení, a tak by se mohly opakovat problémy, které jsme naposledy mohli vidět během Velké ceny Koreje v případě Sergia Péreze.

Ve snaze předejít těmto patáliím požádalo Pirelli všechny týmy, aby dobu používání pneumatik omezily na 15 kol u měkké směsi a na 35 kol v případě směsi střední.

Mezinárodní automobilová federace se rozhodla do celého případu nezasahovat, a tak týmy mají i nadále volné ruce. Podle Charlieho Whitinga by totiž nebylo spravedlivé donutit všechny týmy k dodržování těchto doporučení, neboť by tak byli penalizováni i ti, kteří v práci s obutím odvádějí dobrou práci. FIA věří, že nikdo nastalou situaci nepodcení.   

Další článek: Williams raději obětuje čas v boxech, aby se vyhnul dalším problémům

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.