Pirelli vyzývá týmy k omezení délky stintů na obou směsích

Italský výrobce pneumatik požádal jednotlivé týmy, aby v nedělním závodě z bezpečnostních důvodů omezily dobu používání obou směsí na jím doporučené limity.
Pirelli vyzývá týmy k omezení délky stintů na obou směsích

Zdá se, že Pirelli má v Indii další velký problém. Italský dodavatel pneumatik přivezl na okruh Buddh měkké a střední pneumatiky, ale vypadá to, že se s touto volbou poněkud překalkuloval. Obě směsi jsou totiž velmi náchylné na opotřebení, a tak by se mohly opakovat problémy, které jsme naposledy mohli vidět během Velké ceny Koreje v případě Sergia Péreze.

Ve snaze předejít těmto patáliím požádalo Pirelli všechny týmy, aby dobu používání pneumatik omezily na 15 kol u měkké směsi a na 35 kol v případě směsi střední.

Mezinárodní automobilová federace se rozhodla do celého případu nezasahovat, a tak týmy mají i nadále volné ruce. Podle Charlieho Whitinga by totiž nebylo spravedlivé donutit všechny týmy k dodržování těchto doporučení, neboť by tak byli penalizováni i ti, kteří v práci s obutím odvádějí dobrou práci. FIA věří, že nikdo nastalou situaci nepodcení.   

Další článek: Williams raději obětuje čas v boxech, aby se vyhnul dalším problémům

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10