Pirelli vyzkouší v Silverstonu pneumatiky s delší výdrží

V reakci na kritiku se Pirelli rozhodlo ve Velké Británii otestovat upravenou tvrdou směs, která má delší vydrž než současné pneumatiky.
Pirelli vyzkouší v Silverstonu pneumatiky s delší výdrží

O Pirelli se letos hodně mluví, protože jeho pneumatiky přispívají velkou měrou k nepředvídatelným závodům. "Je skvělé, že o nás lidé hovoří," řekl sportovní šéf italského výrobce pneumatik Paul Hembery pro Auto Motor und Sport. "Nechceme být středem diskuzí, jen jejich součástí."

Zatím ale Pirelli je ústředním tématem diskuzí. Ovšem Hembery zůstává přesvědčený, že brzy nebude, protože týmy už porozuměly pneumatikám. Teď jim jen zbývá naučit se s nimi pracovat, tedy zvládnout interakci mezi nimi, vozem a okolními podmínkami.

"Ty diskuze se brzy utiší. A pak nakonec opět přijdou stížnosti, že jsou závody nudné," pokračoval Hembery. Jak závody můžou vypadat, když pneumatiky vydrží dlouho a týmy jim rozumí, ukázala minulá Grand Prix v Monaku. "Tam bylo vidět, co s děje, když pneumatiky vydrží věčně," poukázal.

I když si je Pirelli jisté, že týmy letošní pneumatiky brzy zvládnou, pro jistotu si pro červencový závodní víkend ve Velké Británii připravilo upravenou tvrdou směs s delší výdrží. Týmy ji dostanou na testování v pátečních trénincích. Pokud bude z jejich strany poptávka po změně, může k ní dojít.

Další článek: Video: Sauber rozpůlil formuli 1. Podívejte se, jak vypadá uvnitř

19:40 | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00