Pirelli využívá změny pravidel, jezdci dostanou v pátek víc pneumatik

Italský výrobce pneumatik Pirelli se chystá na svůj návrat do závodů formule 1 a při této příležitosti si úspěch pojistil větším počtem pneumatik.
Pirelli využívá změny pravidel, jezdci dostanou v pátek víc pneumatik

Donedávna počítala pravidla s 11 sadami pneumatik pro každého jezdce na závodní víkend. Ale vzhledem k tomu, že se pneumatiky Pirelli opotřebovávají rychleji, schválila Světová rada změnu, která umožňuje přidělení jedné sady navíc.

Pirelli tuto možnost využije hned v úvodní Grand Prix sezóny v Melbourne, každý jezdec dostane v pátek dodatečnou sadu tvrdé směsi. Italové se tak rozhodli především z toho důvodu, že počasí během prvního závodního víkendu bude jiné než během testů, takže chtějí být určitě připraveni.

"Naše letošní pneumatiky byly navrženy tak, aby byly jiné, než co jsme doposud viděli ve formuli 1," připomněl sportovní šéf Pirelli Paul Hembery. "Ale myslím, že týmy o nich získaly užitečné informace během testů."

"Naším cílem jsou v Austrálii dvě až tři zastávky v boxech, což svým způsobem odporuje DNA naší společnosti, protože naše silniční pneumatiky jsou navrženy tak, aby vydržely co nejdéle. Ale formule 1 představuje velmi odlišný případ, protože požadavkem týmů a promotéra bylo nabídnout zábavu."

Další článek: Portály F1sports a MotoGPsports se staly členy rodiny úspěšného vydavatelství Mladá Fronta