Pirelli vybere pneumatiky pro GP Kanady později, než nařizují pravidla

Pirelli musí v případě závodů mimo Evropu nominovat tři směsi 15 týdnů předem. Pro GP Kanady byl tento termín 22. února. Pirelli ale směsi nominuje až tento týden.
Pirelli vybere pneumatiky pro GP Kanady později, než nařizují pravidla

„Mluvili jsme s FIA a týmy o odložení termínu do 8. března společně s oznámením alokace pro Barcelonu,“ řekl Mario Isola. 

Důvodem je snaha o shromáždění většího množství dat v průběhu aktuálních testů. „S naší logistikou je možné vyrobit a dodat pneumatiky včas,“ potvrdil sportovní šéf Pirelli. 

Pirelli už oznámilo výběr pro první čtyři závody (najdete je v kalendáři sezóny 2018). Například v Číně se nebude jednat o tři po sobě jdoucí směsi. Pirelli nabídne ultraměkkou, měkkou a střední. Podobný přístup nebude letos zřejmě ojedinělý.

„Máme teď k dispozici šest sloučenin. Říkám šest, protože super tvrdá je zálohou.“

„Pokud zjistíme, že například měkká, superměkká a ultraměkká jsou příliš blízko od sebe, můžeme udělat nominaci tak, jako jsme to udělali pro Čínu. V Číně máme střední, měkkou a ultraměkkou. Je důležité zjistit rozdíly mezi směsmi, abychom rozhodli o výběru.“

„Máme velmi dobrý softwarový nástroj, který jsme připravili v zimě, abychom vytvořili všechny kombinace se třemi různými směsmi. Software vrací určitý počet strategií v určitém časovém intervalu. Vždy vybereme tři směsi, které mají nejvyšší počet strategií.“

„Obvykle se jedná o dvě zastávky. Ale nejde jen o dvě zastávky. Máme kombinaci, která nám dává papírově nejvyšší počet strategií, abychom měli více akce na trati.“

Zajímavá bude nominace pro Španělsko. Nejen, že se směsi posunuly o jeden stupeň, ale na okruhu je nový povrch. Podle Isoly je potřeba počkat na delší jízdy s větším množstvím paliva. Pirelli by ale mohlo nominovat superměkkou, měkkou a střední.

Další článek: Marchionne by pravidla nejraději vyhodil z okna

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.