Pirelli: Většina týmů nechce změnu pneumatik, už protože ji chce Red Bull

Podle sportovního šéfa Pirelli Paula Hemberyho převládá v paddocku názor, že není vhodné upravovat pneumatiky, a to navzdory negativním vyjádřením, která se objevují v médiích.
Pirelli: Většina týmů nechce změnu pneumatik, už protože ji chce Red Bull

Od začátku roku si hlasitě stěžuje na pneumatiky především Red Bull, ale negativní názory na ně zazněly třeba i z Mercedesu nebo McLarenu.

"Je to třetí rok a letos to není jiné než jindy," komentoval Hembery pro Reuters. "Dali jsme jim výzvu, některým se líbí, jiným ne. Všichni čelí stejné výzvě."

Týmy ale prý neříkají stejné věci do médií a v diskuzích s Pirelli. "Nakonec k nám přišla velká většina týmů a řekla: 'Ať už budete dělat cokoliv, nic neměňte.' Možná to uděláme, protože musíme a protože vidíme věci, které jako dodavatel pneumatik chceme změnit," vysvětloval Hembery.

"Ale oni v podstatě říkají: 'Nic neměňte, i když se vám dostává takového (negativního) mediálního pokrytí.'"

Pirelli zřejmě udělá jen menší úpravy směsí, aby lépe fungovaly při nižších teplotách. Zásadní změny ale nechystá. Podle Hemberyho je týmy nechtějí, už protože je chce Red Bull. Má se za to, že kdyby pneumatiky měly větší výdrž, Red Bull by znovu dominoval.

"Red Bull je samozřejmě nejhlasitější (kritik), má své důvody. Ostatní když vidí, že jeden tým tlačí tímto směrem, tak tlačí proti tomu, protože mají pocit, že má Red Bull dobré důvody, proč chce jít tím směrem."

Ve svém počínání má Pirelli podporu Bernieho Ecclestona. "Kdyby pneumatiky vydržely od ledna do prosince, tak by se hovořilo o něčem jiném. Dobré na tomhle je, že se to tak trochu vrací do stavu, jak to bývalo, když si jezdci museli dávat pozor na své brzdy, převodovky a takové věci," uvedl šéf formule 1.

A Hembery si je jistý, že snahu Pirelli oceňují i fanoušci. "Snažíme se to dělat správně pro všechny, pro sport a valnou většinu. Nechceme nikomu nadržovat. Možná by inženýři a jezdci byli radši, kdyby věděli, že získají pole position a ujedou, ale co se týče sportovní podívané, víme, že fanoušci chtějí nejistotu," uzavřel."

Další článek: Ferrari už ví, co způsobilo selhání Alonsova DRS

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?