Pirelli: Většina nám adresované kritiky byla neopodstatněná

Vedení Pirelli vyjádřilo nelibost z kritiky, které jejich společnost letos čelila. Podobné chování by mohlo od formule 1 odradit ostatní.
Pirelli: Většina nám adresované kritiky byla neopodstatněná

Před závodem v Británii Pirelli kritizovaly většinou týmy, kterým se nedařilo dobře pracovat s letošními pneumatikami.

"Myslím, že většinu sezóny, a vynechejme z toho Silverstone, bylo mnoho těch komentářů neopodstatněných a hodně lidí kvůli tomu bylo nespokojených," řekl sportovní šéf Pirelli Paul Hembery.

"Někteří chtěli naše jméno pošpinit a využít ve svůj vlastní prospěch, což je nepřijatelné. Ale zdá se, že dnes může ve formuli 1 kdokoliv říkat cokoliv, není tu žádná kontrola, rovnováha. Lidé nehledí na celkový obraz a je tu moc sobeckých zájmů."

Podle Hemberyho je takový přístup k partnerům nebezpečný, protože to vysílá špatný vzkaz potenciálním zájemcům o vstup do formule 1.

"Myslím, že je třeba se nad tím opravdu zamyslet, protože tu může být mnoho lidí, kteří vidí, jak je s námi zacházeno, a kteří si pomyslí: 'Tohle nechceme, představte si nás v takové situaci.'"

Na druhé straně ale tato kritika nepodlomila vůli Pirelli zůstat ve formuli 1, ujistil Hembery.

Další článek: Webber se rozhodl odejít už loni, hledal něco méně náročného

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.