Pirelli: Většina nám adresované kritiky byla neopodstatněná

Vedení Pirelli vyjádřilo nelibost z kritiky, které jejich společnost letos čelila. Podobné chování by mohlo od formule 1 odradit ostatní.
Pirelli: Většina nám adresované kritiky byla neopodstatněná

Před závodem v Británii Pirelli kritizovaly většinou týmy, kterým se nedařilo dobře pracovat s letošními pneumatikami.

"Myslím, že většinu sezóny, a vynechejme z toho Silverstone, bylo mnoho těch komentářů neopodstatněných a hodně lidí kvůli tomu bylo nespokojených," řekl sportovní šéf Pirelli Paul Hembery.

"Někteří chtěli naše jméno pošpinit a využít ve svůj vlastní prospěch, což je nepřijatelné. Ale zdá se, že dnes může ve formuli 1 kdokoliv říkat cokoliv, není tu žádná kontrola, rovnováha. Lidé nehledí na celkový obraz a je tu moc sobeckých zájmů."

Podle Hemberyho je takový přístup k partnerům nebezpečný, protože to vysílá špatný vzkaz potenciálním zájemcům o vstup do formule 1.

"Myslím, že je třeba se nad tím opravdu zamyslet, protože tu může být mnoho lidí, kteří vidí, jak je s námi zacházeno, a kteří si pomyslí: 'Tohle nechceme, představte si nás v takové situaci.'"

Na druhé straně ale tato kritika nepodlomila vůli Pirelli zůstat ve formuli 1, ujistil Hembery.

Další článek: Webber se rozhodl odejít už loni, hledal něco méně náročného

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10