Pirelli usiluje o tříletou smlouvu

Šéf Pirelli Marco Trochetti Provera prozradil, že nová smlouva italského dodavatele s formulí 1 by měla platit tři roky a přinášet určité změny.
Pirelli usiluje o tříletou smlouvu

Když prezident FIA Jean Todt oznámil, že federace prodlouží smlouvu s Pirelli, mělo se za to, že by to mohlo být o pět let.

"Požádali jsme o exkluzivní smlouvu na tři roky," uvedl věci na pravou míru Provera v rozhovoru pro Gazzettu dello Sport.

Pirelli chce v rámci nového kontraktu dosáhnout také na sezónní testování s aktuálním monopostem, aby nemuselo používat zastaralé auto, a zároveň chce po FIA, aby na týmech vynucovala všechna doporučení pro užití pneumatik.

Pirelli totiž vadilo, že týmy v Koreji nerespektovaly maximální počet kol pro jednotlivé směsi, které před závodem stanovili technici italské značky.

Další článek: Mercedes může náskok Red Bullu dohnat, věří Rosberg

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.