Pirelli ujišťuje, že přípravy na sezonu 2012 jdou podle plánu

Do příštího roku chystají Italové na svých pneumatikách několik změn, které se rozhodli otestovat ještě letos. Příležitost mají během nadcházejícího testu mladíků a v Brazílii.
Pirelli ujišťuje, že přípravy na sezonu 2012 jdou podle plánu

Také v pátečních trénincích na Velkou cenu Abú Zabí měli jezdci možnost okusit nové specifikace pneumatik Pirelli, které se svoji charakteristikou blíží těm, jež budou Italové dodávat do formule 1 v příštím roce.

Pirelli se již dříve nechalo slyšet, že pro novou sezonu vyvíjí zcela novou směs. Ta zaujme v jejich nabídce místo mezi současnou střední a měkkou směsí.

"Naše přípravy pro rok 2012 jdou podle plánu. Nějaké experimentální pneumatiky jsme odzkoušeli v pátek v Abú Zabí a na nějakých nových pneumatikách pojedeme také v Brazílii. Společně s informacemi, které posbíráme během testů mladých jezdců, nashromáždíme spoustu dat k přípravě na příští rok, kde uvidíme snížení (rozdílu) v časech na kolo mezi jednotlivými směsmi. To, doufejme, udělá závodění ještě těsnější," přislíbil Hembery.

"Ačkoliv mladí jezdci nemají stejné zkušenosti jako stálí jezdci, tento třídenní test pro ně bude velmi poučný. Je také velmi důležitý, co se sbírání informací týče, pro nás i pro týmy. Naším cílem je, aby byly pneumatiky v roce 2012 ještě více vyčnívajícím prvkem," doplnil šéf Pirelli.

Další článek: Senna a Maldonado jsou kvůli penalizacím naštvaní

10:02 | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
21. dubna | V Barceloně začaly testy F3

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen