Pirelli: Týmy si budou v Koreji na volbu pneumatik asi stěžovat

Týmy dostanou v Jeongamu super měkkou a měkkou směs pneumatik, které budou zřejmě trpět rychlým opotřebením. Pirelli proto očekává stížnosti.
Pirelli: Týmy si budou v Koreji na volbu pneumatik asi stěžovat

Šampionát jezdců je rozhodnutý, pohár konstruktérů téměř také, a tak se Pirelli rozhodlo, že bude ve zbytku sezóny trochu experimentovat a hledat limity svých pneumatik, aby mohlo připravit co nejlepší nabídku pro příští rok.

Sportovní šéf Pirelli Paul Hembery přiznal Autosportu, že kdyby se Korea jela na začátku sezóny, asi by týmy dostaly střední a tvrdou směs. Jenomže tento víkend nastane pravý opak, Pirelli přiveze super měkkou a měkkou směs.

Hembery ví, že je to velmi agresivní volba a očekává negativní ohlasy týmů. "Budou si stěžovat, ale přizpůsobí se," řekl. "Všichni budou čelit stejné situaci a další výzvě z pohledu strategií či statistik."

Hembery je přesvědčený, že si týmy nakonec poradí a výsledkem bude atraktivní podívaná na trati. "Hodně z nich si to užívá, a když hovoříte s některými inženýry, jsou z toho nadšení, protože musí myslet a pracovat na hodně věcech. Něco z toho bude nepříjemné a starost navíc, ale zdá se, že divákům se to hodně líbí, což je to nejdůležitější pro všechny."

Pirelli očekává, že by jezdci mohli stavět u svých mechaniků v Korejském závodě až čtyřikrát. Netradiční alokace pneumatik čeká na týmy také v Indii. Tam sice dostanou měkkou a tvrdou směs, ale hlavní směsí, které dostávají více sad, bude ta měkká.

Diskuze (35) Další článek: Na výkon Mercedesu ztrácíme asi 20 koní, odhaduje Renault