Pirelli: Týmy jsou blízko pochopení letošních pneumatik

Sportovní šéf Pirelli Paul Hembery je přesvědčený, že dochází na jeho slova, týmy už začínají rozumět letošním pneumatikám, a ty se tak brzy stanou vedlejší záležitostí.
Pirelli: Týmy jsou blízko pochopení letošních pneumatik

Pneumatiky byly v úvodu sezóny hlavním diferenciačním prvkem výkonnosti, ale Pirelli předpovídalo, že to stejně jako loni bude trvat jen omezenou dobu, než se týmy naučí s nimi pracovat. A to se prý také děje.

"Nechceme být hlavním elementem závodů formule 1," uvedl Hembery pro Autosport. "Musí to být na inženýrech, jezdcích a vozech, takže z tohoto pohledu nechceme, aby to bylo ještě víc vzrušující (než teď)."

"Inženýři časem zvládnou svoji práci, dejte tomu ještě pár závodů a sedne si to. Ve Španělsku jsme měli několik náznaků, že tři nebo čtyři týmy pokročily. Podle nás se to projevilo v některých výsledcích, které jsme viděli."

Pirelli ale v žádném případě nelituje, že týmům znovu připravilo těžký hlavolam. "Většinová odezva je taková, že si lidé závody užívají," řekl Hembery. "Kdybychom na začátku roku řekli, že prvních pět závodů vyhraje pět různých jezdců a vozů, tak by všichni říkali, že něco kouříme, ale stalo se to."

"Jen se podívejte na šampionát, je naprosto vyrovnaný. Lidé o to žádali roky. Teď to máme a někteří pořád nejsou spokojení."

Podle sportovního šéfa Pirelli těží ze současné situace nejen diváci, ale také menší stáje, které se dokážou ve výsledkových listinách ukazovat na předních místech. "Mnoho týmů těžko dává dohromady své rozpočty, hledá sponzory a ospravedlnění své přítomnosti ve formuli 1. Když se jim dostane publicity, je to pro ně skvělé."

"Španělsko přineslo skvělé vítězství Williamsu, ale třeba v Malajsii získal skvělý výsledek  Sauber a Paul di Resta měl s Force Indií dobrý závod v Bahrajnu."

Hembery je přesvědčený, že nakonec vše dopadne, jak má, a k žádnému zkreslení nedojde. "Sezónu vyhrají ti nejlepší jezdci, vozy a designéři. Máme 20 závodů a tak to dopadne."

Další článek: Ecclestone je ochotný dát Mercedesu křeslo v představenstvu formule 1