Pirelli tak velkou citlivost svých pneumatik neočekávalo

Sportovní šéf Pirelli Paul Hembery přiznal, že vlastnosti letošních pneumatik nepředvídali ani jeho inženýři. Může za to odlišný testovací vůz.
Pirelli tak velkou citlivost svých pneumatik neočekávalo

V letošní sezóně mají týmy relativně velké problémy dostat pneumatiky do správné provozní teploty. "Potíže týmů spočívají v teplotě předních pneumatik," vysvětloval Hembery pro TotalRace. "Pak je tu další problém s přehříváním zadních pneumatik, pokud se moc protáčejí, ale to je něco jiného. Obecně vzato jsou problémy s předními pneumatikami."

Provozní okna jednotlivých směsí jsou poměrně úzká, proto není snadné se do nich trefit a obutí v nich udržet. Hembery přiznal, že to neočekával. "Ne, protože jsme to na (testovacím) voze 2010 neviděli. Všimli jsme si toho na letošních vozech, ale s nimi jsme netestovali. Asi jsme něco takového očekávali, ale je to násobně větší, než jsme předpokládali."

Jak už sportovní šéf italského výrobce naznačil, vysvětluje si to tím, že vývoj probíhal s monopostem renault z roku 2010. "Pneumatiky nejsou na voze 2010 zatěžovány stejně, protože je tu několik rozdílů, skončily foukané difuzory a ohebné nosy, což jsou věci, které top týmy loni měly. To změnilo aerodynamickou rovnováhu vozu. A to je důležité, protože se tím mění množství energie a relativní teplota pneumatik vpředu a vzadu."

Hembery však neočekává, že by se mu podařilo sehnat novější monopost. Musel by ho získat od některého z týmů, ale ty v tomto ohledu nechtějí spolupracovat.

Další článek: Räikkönen u Lotusu zůstane, věří technický ředitel týmu

9:47 | Red Bull za chvíli uveřejní video, které natáčel v Česku a na Slovensku. Sledujte premiéru živě na Youtube: odkaz
9:05 | U Ferrari očkují nejen zaměstnance, ale začínají očkovat také jejich rodinné příslušníky...
14:43 | Od zítřka začíná platit nová směrnice, která zpřísňuje zátěžové testy ohebnosti zadních křídel.
14:28 | Fernando Alonso se připojil k výzvě UNICEF, aby země G7 darovaly vakcíny proti COVID-19 méně vyspělým zemím. Kromě Alonsa podepsalo výzvu přes 30 dalších ambasadorů UNICEF (například Lionel Messi, David Beckham, Sergio Ramos, Katy Perry).

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00