Pirelli svoji nabídku o extra tvrdou směs pneumatik nerozšíří

Testování extra tvrdé směsi v Malajsii nepřineslo uspokojivé výsledky, proto se současná nabídka pneumatik Pirelli nebude měnit.
Pirelli svoji nabídku o extra tvrdou směs pneumatik nerozšíří

Pirelli mělo obavy, že by jeho pneumatiky mohly mít potíže na okruhu v Istanbulu, stejně jako v minulosti Bridgestone, zejména kvůli zatáčce číslo 8. Do Malajsie proto přivezlo extra tvrdou směs, která měla představovat pojistku pro GP Turecka, psali jsme zde, ale nakonec ji s největší pravděpodobností nepoužije.

Týmy testovaly nové pneumatiky v pátek. "Novou tvrdou směs jsme vyzkoušeli a výsledky byly smíšené v tom smyslu, že se s ní jezdilo jen málo," vysvětloval sportovní šéf Pirelli Paul Hembery pro Autosport. "Odpoledne jsme s ní nejezdili, protože ji nikdo nechtěl nasadit, jelikož se všichni věnovali závodním strategiím."

Extra tvrdá směs se zahřívala překvapivě pomalu a běžná tvrdá směs nemá v Sepangu větší problémy, takže pro Turecko Pirelli neplánuje změny. "Podle toho, co jsme viděli tady v Malajsii, bych řekl, že tam použijeme současnou tvrdou směs," potvrdil Hembery. "Kdyby tady nastalo nějaké drama, mohl bych změnit názor. Ale my spíš máme obavy, abychom nebyli moc konzervativní."

Další článek: V posledním tréninku byl v Sepangu nejrychlejší Lewis Hamilton

18:07 | Norris dostal za nájezd do boxů jen napomenutí. Sportovní komisaři přihlédli k podmínkám na trati.
17:31 | Pokud se díváme správně, tak by měl Stroll i přes penalizaci zůstat 11.
17:30 | Lance Stroll dostal penalizaci 10 sekund a 2 trestné body za kolizi s Gaslym.
16:25 | Norrisovi hrozí penalizace za špatný vjezd do boxů. V 16:45 půjde kde sportovním komisařům.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod Hamilton