Pirelli smlouvu s FIA nepotřebuje, míní Ecclestone

Bernie Ecclestone není nakloněný výměně dodavatele pneumatik a věří, že má Pirelli svoji pozici pro rok 2014 jistou.
Pirelli smlouvu s FIA nepotřebuje, míní Ecclestone

Pirelli je stále v nejistotě, protože na příští sezónu má smlouvu s téměř všemi týmy a majiteli formule 1, ale ne s Mezinárodní automobilovou federací.

"Nemyslím, že bychom ji potřebovali (smlouvu s FIA)," namítl Ecclestone v rozhovoru s Adamem Cooperem. "Nemají nic společného s obchodní stránkou, FIA je v pozici regulátora, řídí pravidla, která byla dohodnuta."

Má se za to, že za pozdržení smlouvy s Pirelli stojí prezident FIA Jean Todt, který je nakloněný návratu Michelinu.

"Jean je prezident FIA. Pokud je to záležitost hlasování Světové rady, on má jeden hlas. A protože to není záležitost Světové rady, není to moc velký rozdíl," pokračoval Ecclestone.

Podle šéfa formule 1 ani není pravda, že by stáje stály o návrat Michelinu. "Žádná tým mi nic takového neřekl. Všechny týmy, se kterými jsem hovořil, říkají, že jsou velmi spokojené s Pirelli a že jsou rády, že problémy, které měly, byly vyřešeny."

A konečně Ecclestone nevidí návrat Michelinu jako možný ani v rámci konkurence s Pirelli. "Protože by si chtěli vybrat týmy, které by podle nich vyhrávaly, a platili by jim hodně peněz, aby je získali. My v každém případě máme smlouvu s Pirelli."

Diskuze (10) Další článek: Hamilton: Nezajímá mě, jestli Vettelovy výhry nudí lidi, já se bavím
13:10 | Juan Manuel Correa se stal novým vývojovým jezdcem Alfy Romeo. Není to překvapení, Correa závodí za český juniorský tým Sauberu ve F2.
10:34 | Pneumatiky pro Monako: C5, C4, C3... tedy nejměkčí a stejné jako pro Kanadu.
8:34 | Ayrton Senna by dnes oslavil 59. narozeniny.
20. března | V Hanoji začala stavba okruhu. První závod se má jet ve Vietnamu už za rok.