Pirelli si neumí představit zákaz předehřívání pneumatik v praxi

Podle sportovního šéfa Pirelli Paula Hemberyho může jen těžko dojít na plán FIA zakázat v příštím roce zahřívání pneumatik před nasazením na vůz.
Pirelli si neumí představit zákaz předehřívání pneumatik v praxi

Od příští sezóny by měly týmy nazouvat na vozy studené pneumatiky, Hembery to však nevidí reálně.

„Pracovat bez zahřívacích deček je velmi velký problém,“ řekl Autosportu. „Není to problém směsí, spíš jde o to, abychom pneumatice zabránili, aby se se z ní stal balón, který nelze řídit a je nebezpečný.“

„To je největší problém, který řešíme. V tuto chvíli musím říct, že se současnými rozměry pneumatik to bude v příští sezóně těžko dosažitelné.“

Podle Hemberyho by bylo třeba změnit rozměry pneumatik, aby se částečně eliminovaly problémy s výkyvy tlaku vzduchu za studena a tepla. Vývojem lze dosáhnout téměř všeho, ale do roku 2015 by se to dalo stihnout jen těžko.

Pirelli měří teplotu pneumatik pomocí samolepících teploměrů

Pirelli měří teplotu pneumatik pomocí samolepících teploměrů

Další článek: Rosberg dostal napomenutí

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10