Pirelli si na testování koupilo Renault R30

Oficiálnímu dodavateli pneumatik formule 1 se podařilo vyřešit otázku, s čím bude testovat své výrobky. Pirelli zakoupilo dva roky starý monopost týmu Renault.
Pirelli si na testování koupilo Renault R30

Do loňského roku italský výrobce používal pro testovací účely Toyotu TF109, ale ta byla pro další práci už příliš zastaralá a neodpovídala technickým vlastnostem současných monopostů.

Pirelli si proto zakoupilo Renault R30 z roku 2010, který bude upraven tak, aby simuloval poslední vývoj v oblasti aerodynamiky a pravidel. Vůz si bude provozovat Pirelli samo, bez pomoci jakéhokoliv týmu, a opět bude celý černý.

Letos by v rámci vývoje pneumatik mělo Pirelli uskutečnit čtyři až pět testů v Barceloně, Jerezu, Spa a Monze. První je na programu v květnu, další termíny Italové upřesní. Každý tým bude vyzván, aby na testy vyslal svého pozorovatele, kterému ovšem nebudou poskytnuta žádná data.

"Posledním dílem skládačky je angažování testovacího jezdce," připomněl sportovní šéf Pirelli Paul Hembery. "Doufáme, že ho oznámíme ještě tento měsíc."

Další článek: Horner: Největším konkurentem Red Bullu bude zřejmě Button

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.