Pirelli si možná vystačí se změnou lepidla

Pokračující odpor některých týmů k úpravám pneumatik přiměl k Pirelli hledání alternativních řešení oddělování běhounu.
Pirelli si možná vystačí se změnou lepidla

Týmy dostaly v pátek v Kanadě k testování nové pneumatiky s kevlarovým pásem, který má zajistit, že běhoun vždy zůstane na svém místě. Jelikož se ale nejedná o bezpečnostní opatření, pro závodní nasazení potřebuje souhlas všech týmů, a Lotus už předem avizoval, že změnu nepodpoří. V opozici navíc není zdaleka sám.

Sportovní šéf Pirelli Paul Hembery prozradil, že možná existuje jiné řešení. "Je tu několik přístupů. Buď získáte souhlas všech týmů, což jste asi viděli, že je nepravděpodobné. Ale máme některé jiné nápady, které by nás udržely ještě blíž současným pneumatikám."

Pirelli může své nápady analyzovat i bez testování na trati, má pro to simulační nástroje v továrně. "Takže jsme pracovali na jistých změnách procesů. Jednoduše řečeno by lepidlo mohlo zvýšit adhezi mezi jednotlivými částmi pneumatiky."

Změna lepidla pod běhounem by pravděpodobně nebyla považována za změnu specifikace pneumatik, takže by Pirelli nepotřebovalo ničí souhlas.

"Máme pár možností, a jakmile dokončíme analýzu dnešních (pátečních) výsledků, sedneme si v pondělí s týmy a rozhodneme," dodal Hembery.

Další článek: Pátek v Montrealu: Obvyklí podezřelí na čele

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.