Pirelli si možná vystačí se změnou lepidla

Pokračující odpor některých týmů k úpravám pneumatik přiměl k Pirelli hledání alternativních řešení oddělování běhounu.
Pirelli si možná vystačí se změnou lepidla

Týmy dostaly v pátek v Kanadě k testování nové pneumatiky s kevlarovým pásem, který má zajistit, že běhoun vždy zůstane na svém místě. Jelikož se ale nejedná o bezpečnostní opatření, pro závodní nasazení potřebuje souhlas všech týmů, a Lotus už předem avizoval, že změnu nepodpoří. V opozici navíc není zdaleka sám.

Sportovní šéf Pirelli Paul Hembery prozradil, že možná existuje jiné řešení. "Je tu několik přístupů. Buď získáte souhlas všech týmů, což jste asi viděli, že je nepravděpodobné. Ale máme některé jiné nápady, které by nás udržely ještě blíž současným pneumatikám."

Pirelli může své nápady analyzovat i bez testování na trati, má pro to simulační nástroje v továrně. "Takže jsme pracovali na jistých změnách procesů. Jednoduše řečeno by lepidlo mohlo zvýšit adhezi mezi jednotlivými částmi pneumatiky."

Změna lepidla pod běhounem by pravděpodobně nebyla považována za změnu specifikace pneumatik, takže by Pirelli nepotřebovalo ničí souhlas.

"Máme pár možností, a jakmile dokončíme analýzu dnešních (pátečních) výsledků, sedneme si v pondělí s týmy a rozhodneme," dodal Hembery.

Další článek: Pátek v Montrealu: Obvyklí podezřelí na čele

14:36 | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?
18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon