Pirelli se připravuje na příští sezónu, i když stále nemá jistotu účasti

FIA sice neprodloužila smlouvu s Pirelli na pneumatiky pro formuli 1, ale italskému výrobci nezbývá nic jiného, než se normálně připravovat na nová pravidla.
Pirelli se připravuje na příští sezónu, i když stále nemá jistotu účasti

Nové motory budou příští rok znamenat podstatně vyšší zátěž pneumatik, takže je třeba vyvinout zcela nové obutí. Oficiálně k tomu nemá mandát nikdo, ale Pirelli předpokládá, že role výhradního dodavatele pneumatik zůstane jemu.

"Je to opravdu velmi zvláštní situace," konstatoval sportovní šéf Pirelli Paul Hembery v rozhovoru pro Espn. "Máme své smlouvy s většinou účastníků, procesy nejsou jasně definované, ale jdeme vpřed, podepisujeme s týmy, máme podepsáno s promotérem, pracujeme na roce 2014."

"Můžeme pracovat jen na tom, o co jsme požádáni. Týmy s námi spolupracují, promotér s námi spolupracuje a pokračuje spolupráce s FIA, takže dokud nám někdo neřekne něco jiného, nevíme, co bychom měli dělat jinak."

Mezinárodní automobilová federace na téma dodavatele pneumatik stále mlčí. Smlouvu s Pirelli neprodloužila, ale ani nevyhlásila výběrové řízení na nového, takže není zřejmé, jaké jsou její úmysly.

Během posledních závodů se ale hodně mluvilo o tom, že je na svůj návrat do formule 1 připraven Michelin, podle některých zdrojů prý dokonce už příští rok. Přitom času na přípravu nových pneumatik je málo, jejich specifikaci chce Pirelli uzavřít na podzim.

"Podle dat, která jsme předali týmům, to bude 1. října, takže ještě máme pár týdnů. Dohodli jsme se na tom před pár týdny v Německu, když jsme měli jednání," dodal Hembery.

Další článek: Chilton vidí svůj hlavní problém v kvalifikacích

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00