Pirelli: Scénář z Kanady se ve Valencii nezopakuje, Schumacher zazáří

V osmém závodě sezóny čekají formuli 1 nové výzvy a jiná situace na poli pneumatik. Pirelli znovu tipuje, že úspěšný bude Schumacher.
Pirelli: Scénář z Kanady se ve Valencii nezopakuje, Schumacher zazáří

Závod v Montrealu přinesl nečekané zvraty v posledních kolech, když několik týmů zjistilo, že se přepočítalo s výdrží pneumatik. To by se ve Valencii nemělo stát.

"Valencie by nemohla nabídnout větší kontrast s ostatními městskými okruhy, na kterých se jelo předtím. Trať je rychlejší a teploty vyšší, pneumatikami prochází mnoho energie," vysvětloval sportovní šéf Pirelli Paul Hembery. "S ostatními má společné, že se na ní těžko předjíždí, což zvýší důležitost kvalifikace."

"Takže očekáváme celkem přímočarý závod, dvě až tři zastávky v závislosti na zvolené taktice u jednotlivých týmů, i když loni jedná stáj zkusila jen jednu zastávku. Počasí by mělo být během víkendu konzistentně teplé, takže asi nebude tolik překvapení."

Do Valencie přiveze Pirelli měkkou a střední směs, což je další rozdíl vůči Kanadě a Monaku. Ovšem stejně jako před Kanadou se Hembery domnívá, že velmi dobrý výkon podá Michael Schumacher.

"Pole position by mohl získat někdo jako Michael. Býval by asi vyhrál v Monaku, kdyby nebyl penalizován, takže proč ne tady? Michael ve Valencii, na to je třeba si vsadit," dodal pro Autosport.

Další článek: Co jste možná nevěděli o Timovi Glockovi

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10