Pirelli: Scénář z Kanady se ve Valencii nezopakuje, Schumacher zazáří

V osmém závodě sezóny čekají formuli 1 nové výzvy a jiná situace na poli pneumatik. Pirelli znovu tipuje, že úspěšný bude Schumacher.
Pirelli: Scénář z Kanady se ve Valencii nezopakuje, Schumacher zazáří

Závod v Montrealu přinesl nečekané zvraty v posledních kolech, když několik týmů zjistilo, že se přepočítalo s výdrží pneumatik. To by se ve Valencii nemělo stát.

"Valencie by nemohla nabídnout větší kontrast s ostatními městskými okruhy, na kterých se jelo předtím. Trať je rychlejší a teploty vyšší, pneumatikami prochází mnoho energie," vysvětloval sportovní šéf Pirelli Paul Hembery. "S ostatními má společné, že se na ní těžko předjíždí, což zvýší důležitost kvalifikace."

"Takže očekáváme celkem přímočarý závod, dvě až tři zastávky v závislosti na zvolené taktice u jednotlivých týmů, i když loni jedná stáj zkusila jen jednu zastávku. Počasí by mělo být během víkendu konzistentně teplé, takže asi nebude tolik překvapení."

Do Valencie přiveze Pirelli měkkou a střední směs, což je další rozdíl vůči Kanadě a Monaku. Ovšem stejně jako před Kanadou se Hembery domnívá, že velmi dobrý výkon podá Michael Schumacher.

"Pole position by mohl získat někdo jako Michael. Býval by asi vyhrál v Monaku, kdyby nebyl penalizován, takže proč ne tady? Michael ve Valencii, na to je třeba si vsadit," dodal pro Autosport.

Další článek: Co jste možná nevěděli o Timovi Glockovi

18:12 | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
21. června | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00