Pirelli prodá monopost HRT v aukci, protože ho nikdo ve firmě nechce

Sportovní šéf Pirelli Paul Hembery prozradil, že se vzdal naděje na využití monopostu HRT pro marketingové účely. Vůz změní majitele.
Pirelli prodá monopost HRT v aukci, protože ho nikdo ve firmě nechce

Pirelli získalo jedno auto HRT z roku 2011, ostatní skončila u majitele jednoho španělského vrakoviště. Italský dodavatel pneumatik ho chtěl přebarvit do černé a žluté, aby ho mohl využívat pro marketingové účely.

"Nezdá se, že by to tu vzbuzovalo velké nadšení, je to opravdu škoda," komentoval Hembery pro Reuters. "Naše marketingové oddělení řeklo, že ho zřejmě nikdo nechce používat. Takže jsem řekl: Dejme ho na eBay pro charitu."

Španělská formule 1 se tak dostane do veřejné aukce, ale Hembery zatím neví, kdy se tak stane.

"Snažíme se na eBayi najít kategorii pro auto formule 1, asi ji (aukci) necháme běžet pár měsíců a uvidíme, kolik peněz se nám podaří získat pro charitu," dodal.

Další článek: Alonso: Smůla potká i ostatní a my toho pak využijeme

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?