Pirelli prodá monopost HRT v aukci, protože ho nikdo ve firmě nechce

Sportovní šéf Pirelli Paul Hembery prozradil, že se vzdal naděje na využití monopostu HRT pro marketingové účely. Vůz změní majitele.
Pirelli prodá monopost HRT v aukci, protože ho nikdo ve firmě nechce

Pirelli získalo jedno auto HRT z roku 2011, ostatní skončila u majitele jednoho španělského vrakoviště. Italský dodavatel pneumatik ho chtěl přebarvit do černé a žluté, aby ho mohl využívat pro marketingové účely.

"Nezdá se, že by to tu vzbuzovalo velké nadšení, je to opravdu škoda," komentoval Hembery pro Reuters. "Naše marketingové oddělení řeklo, že ho zřejmě nikdo nechce používat. Takže jsem řekl: Dejme ho na eBay pro charitu."

Španělská formule 1 se tak dostane do veřejné aukce, ale Hembery zatím neví, kdy se tak stane.

"Snažíme se na eBayi najít kategorii pro auto formule 1, asi ji (aukci) necháme běžet pár měsíců a uvidíme, kolik peněz se nám podaří získat pro charitu," dodal.

Další článek: Alonso: Smůla potká i ostatní a my toho pak využijeme

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.