Pirelli přiveze na Yas Marinu pneumatiky vyvíjené pro příští rok

Pirelli má v plánu testovat v Abú Zabí experimentální směsi, jedná se o přípravu na příští sezónu. Nové pneumatiky dostanou týmy během víkendu i během testů.
Pirelli přiveze na Yas Marinu pneumatiky vyvíjené pro příští rok

Formuli 1 čeká závodní víkend a testy v Abú Zabí. Na závod dostanou týmy měkkou a střední směs, ale pro volné tréninky jim Pirelli přidělí navíc experimentální měkkou směs určenou pro testování na příští rok. Vývojové směsi pak dostanou také v týdnu mladí jezdci v testech.

"V této fázi sezóny jsme samozřejmě zaměřeni hlavně na doladění naší nabídky pro příští rok, proto tu budeme mít v trénincích a testech mladých jezdců nové pneumatiky," vysvětloval sportovní šéf Pirelli Paul Hembery.

"Vzhledem k omezeným možnostem testovat v průběhu sezóny je pro nás důležité shromáždit informace v rámci formulování strategie pro rok 2012, který přinese pneumatiky, jež se budou trochu lišit od letošní nabídky."

Pirelli zná okruh Yas Marina velmi dobře, několikrát na něm testovalo, a to dokonce v noci a při umělém zavlažování tratě. Bylo to právě v Abú Zabí, kde si týmy loni poprvé vyzkoušely obutí italského výrobce, který se letos do formule 1 vrátil.

Další článek: U Renaultu dostanou příležitost v testech Charouz, Korjus a Wickens

10:10 | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10