Pirelli přiveze na Yas Marinu pneumatiky vyvíjené pro příští rok

Pirelli má v plánu testovat v Abú Zabí experimentální směsi, jedná se o přípravu na příští sezónu. Nové pneumatiky dostanou týmy během víkendu i během testů.
Pirelli přiveze na Yas Marinu pneumatiky vyvíjené pro příští rok

Formuli 1 čeká závodní víkend a testy v Abú Zabí. Na závod dostanou týmy měkkou a střední směs, ale pro volné tréninky jim Pirelli přidělí navíc experimentální měkkou směs určenou pro testování na příští rok. Vývojové směsi pak dostanou také v týdnu mladí jezdci v testech.

"V této fázi sezóny jsme samozřejmě zaměřeni hlavně na doladění naší nabídky pro příští rok, proto tu budeme mít v trénincích a testech mladých jezdců nové pneumatiky," vysvětloval sportovní šéf Pirelli Paul Hembery.

"Vzhledem k omezeným možnostem testovat v průběhu sezóny je pro nás důležité shromáždit informace v rámci formulování strategie pro rok 2012, který přinese pneumatiky, jež se budou trochu lišit od letošní nabídky."

Pirelli zná okruh Yas Marina velmi dobře, několikrát na něm testovalo, a to dokonce v noci a při umělém zavlažování tratě. Bylo to právě v Abú Zabí, kde si týmy loni poprvé vyzkoušely obutí italského výrobce, který se letos do formule 1 vrátil.

Diskuze (3) Další článek: U Renaultu dostanou příležitost v testech Charouz, Korjus a Wickens
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00