Pirelli přiveze do Británie měkkou směs, šance Ferrari stouply

Ferrari se obávalo, že Pirelli v Silverstonu nabídne střední a tvrdou směs. Maranellský monopost si totiž rozumí mnohem lépe s měkčím obutím. Alokace pneumatik bude v Británii nakonec stejná jako v Barceloně.
Pirelli přiveze do Británie měkkou směs, šance Ferrari stouply

Pirelli se rozhodlo pro kombinaci měkkých a tvrdých pneumatik. "Je to jeden z nejnáročnějších okruhů, kterým v sezóně čelíme," řekl sportovní šéf Pirelli Paul Hembery o Silverstonu. "Navíc v Anglii je velmi proměnlivé počasí. Takže z pohledu výrobce pneumatik je výroba směsi, která by fungovala v tak různých podmínkách, velkou výzvou. Proto nabídneme měkkou směs (a ne střední), abychom mohli dobře fungovat i v chladnějších podmínkách."

Pirelli ví, že alokace směsí do značné míry ovlivní rozložení sil ve startovním poli. Při svém rozhodování se snažilo brát ohledy na zájmy celého startovního pole, ale i na ty své.

"Zazněly komentáře, že tvrdé směsi možná svědčí týmům s velkým přítlakem, což může, ale také nemusí být pravda," uvedl Hembery. "Můžu říct, že jako výrobce pneumatik musíme hledět také na své vlastní zájmy, takže v náročných podmínkách Silverstonu nám tvrdá směs slouží jako záloha, abychom se nedostali do potíží."

Nejhorší scénář pro Ferrari - střední a tvrdá směs - se tedy nekoná. Ale přehnaný optimismus také není na místě, protože v Británii budou k dispozici stejné pneumatiky jako v Barceloně, kde se Fernando Alonso po přezutí na tvrdou směs propadl z vedení závodu o jedno kolo.

Další článek: Formule 1 se nestala nudnou!

18:02 | Kdo bude ve vedení po prvním kole?
17:13 | Ricciardo dostal napomenutí za zdržení Strolla v Q1.
15:29 | Víkend Lewise Hamiltona: Sražený mechanik v tréninku, kontakt se zdí a poškozené přední křídlo v kvalifikaci, hodiny v rychlém kole (možná poškozené zadní křídlo).
13:35 | V Soči přestalo pršet a objevilo se dokonce sluníčko. Start kvalifikace snad ve 14:00 dle plánu.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00