Pirelli připravuje test ultra měkké pneumatiky

Pneumatiky jsou nyní v centru pozornosti. Od příštího roku se s největší pravděpodobností dočkáme volného výběru pneumatik, navíc Pirelli čelí kritice, že jsou její směsi až moc tvrdé a zastávek v boxech je málo.
Pirelli připravuje test ultra měkké pneumatiky

Pirelli v Silverstonu naznačilo, že k volnému výběru pneumatik od příštího roku dojde. Přesný formát zatím nebyl stanoven, Paul Hembery přiznal, že jen během pátku přišlo několik nových návrhů. Pravděpodobně bude výsledkem kompromis mezi volností výběru a bezpečností. Týmy by mohly kupříkladu vybírat směsi jen na některých závodech nebo by si mohly vybrat jednu směs a tu druhou by alokovalo Pirelli.

Italové také pracují na směsi, která bude měkčí, než ta letošní. Mluví se o super super-měkké sadě nebo ultra měkké sadě. Vyzkoušet ji chce už letos, i když se jedná o směs pro příští sezónu.

„Maďarsko je pravděpodobně moc brzy,“ řekl Hembery pro Motorsport.com. „Bude to asi v Singapuru nebo v Abú Dhabí jako páteční experimentální pneumatiky.“

Diskutuje se také o testu, který by mohl proběhnout po Abú Dhabí. Týmy se ale bojí vyšších nákladů, někteří dokonce očekávají, že by test zaplatilo Pirelli.

Další článek: Fotogalerie: Nedělní drama v Silverstonu

21:05 | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
8. května | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.
7. května | Kvalifikaci formule 3 vyhrál Dennis Hauger. Roman Staněk obsadil 14. místo.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00