Pirelli představilo nové specifikace i značení pneu pro sezonu 2012

Na začátku listopadu se tu může rozhodovat boj o titul mistra světa. Takže možná symbolicky si Pirelli zvolilo Abú Zabí za lokalitu, kde představilo nové pneumatiky pro novou sezonu.
Pirelli představilo nové specifikace i značení pneu pro sezonu 2012

Hlavní novinky nejsou až tak úplně vidět, ale zřejmě se projeví během jednotlivých velkých cen.

Z těch, co vidět jsou, je nové barevné značení pneumatik do mokra: pneu do přechodných podmínek (tzv. intermediate tyre) je nově značena zeleně. Ve své specifikaci ale pro úspěch během sezony 2011 neskýtá žádné změny.

Modrou barvu přebírá pneumatika do extrémního mokra (full wet).

Co je důležité, že pneumatiky mokré specifikace neponesou produktové jméno P Zero, ale Cinturato (italští šéfové Pirelli vyslovují jako "čiturato"). Název Cinturato nesly pneumatiky nasazované Pirelli ve formuli 1 už v padesátých letech. Debutoval s ní Juan Manuel Fangio na Alfě 159.

Značení pneumatik do sucha zůstává co do barvy stejné. Pruhy jsou ale silnější a stříbrná je hodně do tmavé. Ve specifikacích je ale významný rozdíl: jedinou pneumatikou, která zůstává, je červená super měkká. Ale také u ní, stejně jako u dalších suchých, se změnil profil. Jsou jakoby hranatější.

Následkem tohou budou mít pneu větší kontaktní plochu s povrchem vozovky a nebudou se na nich tak snadno vyskytovat puchýře. Současně ale budou náchylnější na opotřebení. Dalším důsledkem je prodloužení doby, po kterou pneu podává vrcholný výkon.

Nové pneumatiky dají vozu zejména na jeho zádi větší přilnavost. Částečně tak nahradí absenci řešení foukaných difuzorů.

Časový rozdíl na jedno kolo mezi jednotlivými směsmi byl vloni 1,2 až 1,8 sekundy. Pirelli letos očekává pokles na polovinu.

Zcela novou pneumatikou bude žlutá měkká. Ve světle loňské kaskády se řadí mezi červenou a bývalou žlutou. Ta je letos bílá (střední). Loňská střední je letos tvrdá a loňská tvrdá byla jako produkt zrušena.

V loňské sezoně žlutá pneumatika startovala do všech velkých cen. Letos tomu tak nebude. Navíc se například nepotká bílá střední a stříbrná tvrdá v jednom závodě.

Další článek: Marussia bude mít nové auto až v posledním předsezónním testu

20:34 | BBC: Hamiltona by měl nahradit Russell. Je to preferovaná volba. Tým spekulace nekomentuje.
15:58 | Stoffel Vandoorne dostal dnes v 7 ráno zprávu, že je Hamilton pozitivní a bude to za hodinu oznámeno. Míří do Bahrajnu, ale zatím neví, zda pojede. Vandoorne měl letět do Bahrajnu po testech formule E ve Valencii tak jako tak...
12:31 | Steiner také uvedl, že by se Romain Grosjean rád zúčastnil Grand Prix Abú Dhabí.
12:28 | Romain Grosjean zůstane další noc v nemocnici kvůli léčbě popálenin rukou.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10