Pirelli předpovídá pro Monako dvě zastávky v boxech

Nenáročnost okruhu v Monte Carlu na pneumatiky způsobí, že i na nejměkčích směsích by si jezdci měli vystačit se dvěma pit stopy.
Pirelli předpovídá pro Monako dvě zastávky v boxech

"V Monaku očekáváme v průměru dvě zastávky na vůz, protože v kontrastu s posledním závodem v Barceloně má Monako velmi nízké opotřebení pneumatik a degradaci," uvedl sportovní šéf Pirelli Paul Hembery.

"To ale nečiní závod méně strategickým, jelikož jsme v minulosti viděli jezdce s různými strategiemi si být velmi blízko v cíli. Poslední závod ve Španělsku byl vyhrán z nižší startovní pozice než kdy dřív, takže bude zajímavé sledovat, jestli se něco takového může zopakovat v Monaku, na trati, která je známá tím, že se na ní těžko předjíždí."

Pirelli přiveze do Monte Carla super měkkou a měkkou směs v letošní původní specifikaci.

Další článek: Ecclestone: Jezdci musí používat mozek jako za starých časů

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.