Pirelli předpokládá, že by v Bahrajnu mohly stačit dvě zastávky

V pátečních trénincích se pneumatikám dařilo lépe, než Pirelli očekávalo, a jedním ze závěrů je, že by někteří jezdci mohli v neděli zkusit jet jen na dva pit stopy.
Pirelli předpokládá, že by v Bahrajnu mohly stačit dvě zastávky

Italové přivezli do Bahrajnu své dvě nejtvrdší směsi, tedy střední a tvrdou.

"Výkonnostní rozdíly mezi směsmi se u jednotlivých týmů hodně liší, podle nás je to 0,5 až 0,8 sekundy," vyčíslil sportovní šéf Pirelli Paul Hembery. "U některých to bylo mnohem víc, ale to podle nás byla anomálie."

"Úroveň degradace je tu asi 0,115 u tvrdší pneumatiky, u střední asi dvojnásobek. Tvrdší směs tu podle všeho funguje lépe než v Malajsii, kde byla jako závodní víc používaná střední."

Navzdory zaprášenému povrchu se zadní pneumatiky v pátek nedrolily tolik, jak Pirelli očekávalo, a nejen proto by mělo být možné jet na méně než tři zastávky, které byly v původní předpovědi.

"Na úrovni opotřebení vidíme, že dvě zastávky asi budou proveditelné. Do tohoto závodu jsme šli s tím, že nejpravděpodobnější budou tři, ale při pohledu na dnešní (páteční) data by dvě mohly být možné, pokud se trať ještě trochu zlepší," dodal Hembery.

Další článek: Top týmy k pneumatikám navíc: Lidé chtějí vidět Alonsa, Hamiltona a spol.

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen