Pirelli předpokládá, že by v Bahrajnu mohly stačit dvě zastávky

V pátečních trénincích se pneumatikám dařilo lépe, než Pirelli očekávalo, a jedním ze závěrů je, že by někteří jezdci mohli v neděli zkusit jet jen na dva pit stopy.
Pirelli předpokládá, že by v Bahrajnu mohly stačit dvě zastávky

Italové přivezli do Bahrajnu své dvě nejtvrdší směsi, tedy střední a tvrdou.

"Výkonnostní rozdíly mezi směsmi se u jednotlivých týmů hodně liší, podle nás je to 0,5 až 0,8 sekundy," vyčíslil sportovní šéf Pirelli Paul Hembery. "U některých to bylo mnohem víc, ale to podle nás byla anomálie."

"Úroveň degradace je tu asi 0,115 u tvrdší pneumatiky, u střední asi dvojnásobek. Tvrdší směs tu podle všeho funguje lépe než v Malajsii, kde byla jako závodní víc používaná střední."

Navzdory zaprášenému povrchu se zadní pneumatiky v pátek nedrolily tolik, jak Pirelli očekávalo, a nejen proto by mělo být možné jet na méně než tři zastávky, které byly v původní předpovědi.

"Na úrovni opotřebení vidíme, že dvě zastávky asi budou proveditelné. Do tohoto závodu jsme šli s tím, že nejpravděpodobnější budou tři, ale při pohledu na dnešní (páteční) data by dvě mohly být možné, pokud se trať ještě trochu zlepší," dodal Hembery.

Další článek: Top týmy k pneumatikám navíc: Lidé chtějí vidět Alonsa, Hamiltona a spol.

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.