Pirelli potvrdilo, že nové pneumatiky v Británii nenasadí

Pneumatiky s kevlarovou konstrukcí se v Silverstonu závodního použití nedočkají, Pirelli bude řešit problémy s oddělováním běhounu jinak.
Pirelli potvrdilo, že nové pneumatiky v Británii nenasadí

Už před závodním víkendem v Montrealu bylo zřejmě, že Pirelli nezíská souhlas všech týmů pro změnu konstrukce pneumatik, když chtělo zabránit oddělování běhounu nahrazením kovového pásu kevlarovým.

Sportovní šéf Pirelli Paul Hembery pak oznámil, že se problém možná vyřeší jen změnami výrobního procesu, jiné lepidlo by mělo mít kýžený efekt. Teď potvrdil, že je to cesta, kterou se Pirelli vydá.

"Nové (kevlarové) pneumatiky nenasadíme do závodu, protože jsme neměli moc možností je tady (v Kanadě) otestovat," uvedl pro Autosport. "Máme pár interních změn specifikace, změny procesů, které podle nás zcela vyřeší oddělování běhounu, kterého jsme byli svědky."

"Je to dobré z mnoha pohledů, protože to znamená, že týmy budou pracovat se stejnými pneumatikami, s jakými začaly rok. Ale asi to není dobré pro týmy, které mají problémy s předními pneumatikami."

Další článek: Kalendář 2014 zřejmě otevře Bahrajn, závodů by mohlo být jedenadvacet

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.