Pirelli: Potřebujeme testovat, jinak příští rok nebudou pneumatiky

Sportovní šéf Pirelli Paul Hembery vystupňoval nátlak na týmy, aby poskytly vůz na zimní testování pneumatik 2014.
Pirelli: Potřebujeme testovat, jinak příští rok nebudou pneumatiky

Prezident Pirelli Marco Tronchetti Provera nedávno naznačil, že pokud jeho lidé nedostanou možnost testovat pneumatiky v rámci příprav na příští sezónu, mohlo by se stát, že se italský výrobce z formule 1 stáhne.

Vedení Pirelli totiž už nechce další kontroverze jako letos, které poškozují pověst firmy. "Co se týče vyjádření našeho prezidenta před pár týdny, musíme jezdit, nebo nemůžeme vyrobit pneumatiky," doplnil v pátek Hembery.

"My jen chceme, aby zavládl selský rozum, to je vše. My musíme testovat. Pokud nebudeme moci, tak nedokážeme dodat pneumatiky pro příští rok."

Pirelli totiž pořád disponuje jen zastaralým renaultem z roku 2010 a po týmech chce, aby mu umožnily testovat s novějším monopostem, který lépe odpovídá aktuálním a budoucím nárokům.

V sezóně 2014 budou sice zcela nové vozy a motory, ale ty se postaví na dráhu až příští rok a Pirelli potřebuje s něčím jezdit už během zimní přestávky.

"Nepotřebujeme testovat hodně. Struktura pneumatik nám nedělá starosti, ale co se týče směsí, jsou tu jisté konceptuální změny, které musíme vyzkoušet," vysvětlil Hembery.

Další článek: Pátek v Indii: Nezadržitelný Red Bull

Témata článku: