Pirelli podlehlo nátlaku a je konzervativnější, říká Lotus

Technický šéf Lotusu James Allison je lehce překvapený alokací pneumatik pro příští závody. Vidí za ní lobby ostatních stájí.
Pirelli podlehlo nátlaku a je konzervativnější, říká Lotus

Po závodě v Bahrajnu Pirelli zveřejnilo, jaké pneumatiky dodá na další tři Grand Prix. "Po dlouhé době nepřivezeme do Barcelony tvrdou a měkkou směs, ale tvrdou a střední," komentoval Allison pro Sky Sports.

"Do Monaka přivezeme stejný výběr jako obvykle, měkkou a super měkkou, ale v Kanadě dostaneme střední, zatímco v minulosti jsme očekávali měkkou."

"Takže je to trochu konzervativnější. Myslím, že do nich pár lidí hučelo, že možná zašli moc daleko, a oni se stali trochu konzervativnější, než jsme očekávali."

Allison se domnívá, že takový přístup Pirelli volit nemusí. Ilustroval to na závodě v Bahrajnu. "Mám podezření, že Sebastian (Vettel) mohl celkem snadno jet na dvě zastávky, my jsme byli blízko tomu, abychom to zvládli s jednou."

Technický šéf enstonské stáje se ale nedomnívá, že by konzervativnější alokace pneumatik měla ohrozit šance na úspěch. "Neublíží nám to," řekl.

Je dokonce přesvědčený, že má Lotus velmi dobré vyhlídky. "Kimi bude letos mít velmi silnou sezónu a my naše auto nemusíme vylepšit moc, abychom ho řádně udrželi v boji po celý rok," dodal.

Další článek: Kovalainen: S vylepšeným vozem by Caterham měl porazit Marussii

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.