Pirelli pneumatiky zřejmě upraví, ale jen trochu

Sportovní šéf Pirelli Paul Hembery připustil, že se pneumatiky pro zbytek sezóny změní, ale jen nepatrně, aby se s nimi lépe pracovalo.
Pirelli pneumatiky zřejmě upraví, ale jen trochu

Komplexní vyhodnocení prvních čtyř závodů Pirelli teprve čeká, ale výsledek si Hembery troufl předpovědět už po Bahrajnu. "Pravděpodobně uděláme velmi malé změny, které se budou týkat hlavně provozních rozpětí některých směsí," uvedl pro Autosport.

"Pokusíme se neměnit toho moc. Určitě nezajdeme do extrému a neuděláme je konzervativní. Jsou to drobná vylepšení, aby pneumatiky fungovaly ve chladnějších podmínkách."

Pirelli určitě nechce měnit konstrukce pneumatik, protože by tím dost výrazně ovlivnilo šampionát. Výdrž prodlužovat také nechce, protože pak by klesl počet zastávek pod stanovený cíl.

"Naším přístupem i nadále bude stimulovat a směrovat k zajímavým závodům, jako jsme je měli doposud," pokračoval Hembery. "Teď míváme dvě až tři zastávky v boxech a jsem si jistý, že v Barceloně to bude pro mnoho týmů závod na dvě zastávky."

"Monako bude na jednu zastávku, leda že bychom zjistili, že jsme byli hodně agresivní a že je to zábavné se dvěma. Bude to návrat do normálního stavu."

Další článek: Porsche si nevybralo formuli 1, protože má daleko k silničním vozům

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.