Pirelli: Pneumatiky můžeme změnit, ale většina to zřejmě chtít nebude

Sportovní šéf Pirelli Paul Hembery připomněl, že pneumatiky můžou mít vlastnosti, jaké si formule 1 bude přát. Věří však, že je současný stav vyhovující.
Pirelli: Pneumatiky můžeme změnit, ale většina to zřejmě chtít nebude

V reakci na Schumacherovu kritiku Hembery nedávno zopakoval, že pneumatiky Pirelli svými vlastnostmi odpovídají poptávce, kterou formulovala formule 1 při změně dodavatele před loňskou sezónou.

"Pokud si ale tento sport bude myslet, že jsme moc agresivní, můžeme to změnit," dodal pro Autosport. "Můžeme dodávat pneumatiky, které nebudou trpět degradací a umožní vám na ně víc tlačit. Stejně jako jsme to udělali loni, když tvrdá a střední směs měly negativní degradaci - jejich ztráta výkonnosti byla pomalejší než úbytek paliva (zrychlení způsobené úbytkem).

"Pro tento sport bychom to udělali, ale nejde jen o jezdce, jde i o týmy a promotéra. Šéfové týmů bývají pragmatičtí a mají nadhled. Byl bych velmi překvapený, kdyby nás požádali, abychom něco dělali jinak. Nakonec my chceme to, co chtějí oni, není na nás, abychom určovali směr, je třeba spolupracovat jako partneři."

Pneumatiky Pirelli pomáhají k napínavějším závodům a většímu počtu soubojů, proto podle Hemberyho nebude chtít formule 1 změnu směrem k větší trvanlivosti obutí.

"Chápu Michaelovu (Schumacher) frustraci, ale tohle po nás chce tento sport," pokračoval. "Nesprávně se říká, že jezdci nemůžou (na své vozy) tlačit. Všichni čtyři jezdci (letošní vítězové) tlačili a také byli rychlejší než jejich týmoví kolegové, takže tomu tvrzení nerozumím."

"Svým způsobem jsme omezili, do jaké míry můžou na vozy tlačit, ale to neznamená, že nemají žádný vliv. Není pochyb o tom, že mají, a to je pro tento sport důležité, protože by měl být o jezdcích. Je těžké se zalíbit všem, my to bereme. Zítra ráno bychom to mohli dělat jinak, ale v tuto chvíli to po nás většina nechce."

Názory na pneumatiky se liší i v rámci týmu Mercedes, Nico Rosberg a Ross Brawn vítají, jakým způsobem zpestřují závody.

Další článek: Grosjean přiznal, že Räikkönenovi moc velký odpor v Bahrajnu nekladl

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10