Pirelli pneumatiky měnit nechce, obává se zvýhodnění některých týmů

Italský dodavatel pneumatik Pirelli potvrdil, že do Británie přiveze upravenou tvrdou směs. Týmům ji poskytne pro testování ve volných trénincích, ale do závodů ji nasazovat nechce.
Pirelli pneumatiky měnit nechce, obává se zvýhodnění některých týmů

Pirelli prozradilo už na konci května, že připravuje novou směs, která by měla více vydržet a zároveň být snadněji použitelná, to znamená s větším provozním oknem. Svého plánu na její testování před GP Velké Británie se i nadále drží, ale do změn v nabídce závodních směsí se mu nechce.

"Jde o to, že pokud uděláme změnu, tak vzhledem k tomu, jak je letošní šampionát vyrovnaný, nechceme riskovat, že zvýhodníme některý tým," vysvětloval sportovní šéf Pirelli Paul Hembery pro Autosport.

"Představte si, že v 10., 11. a 12. závodě si najednou jeden tým začne budovat náskok, pak bychom všechnu kritiku schytali my. Otestujeme ji (upravenou směs), protože chceme vědět, jaká bude a co způsobí, ale neznamená to, že ji určitě nasadíme do závodů. Musíme být velmi opatrní, protože jsou velké rozdíly v tom, jak na tom jednotlivé týmy v tuto chvíli s pneumatikami jsou."

"Hovoříme s techniky, oni se snaží dosáhnout úspěchu a nalézt klíč, který jim poskytne tu nejvyšší výkonnost po co nejdelší dobu. Byli by asi naštvaní, kdyby to najednou bylo snazší. Tvrdě pracovali, aby uspěli, a pak by to najednou bylo snazší a ostatní by uspěli hned. S takovými věcmi musíte být opatrní, protože to může změnit šampionát."

Další článek: Důvěru v Mercedes neztrácím, ujišťuje Schumacher

18:12 | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
21. června | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00