Pirelli pneumatiky měnit nechce, obává se zvýhodnění některých týmů

Italský dodavatel pneumatik Pirelli potvrdil, že do Británie přiveze upravenou tvrdou směs. Týmům ji poskytne pro testování ve volných trénincích, ale do závodů ji nasazovat nechce.
Pirelli pneumatiky měnit nechce, obává se zvýhodnění některých týmů

Pirelli prozradilo už na konci května, že připravuje novou směs, která by měla více vydržet a zároveň být snadněji použitelná, to znamená s větším provozním oknem. Svého plánu na její testování před GP Velké Británie se i nadále drží, ale do změn v nabídce závodních směsí se mu nechce.

"Jde o to, že pokud uděláme změnu, tak vzhledem k tomu, jak je letošní šampionát vyrovnaný, nechceme riskovat, že zvýhodníme některý tým," vysvětloval sportovní šéf Pirelli Paul Hembery pro Autosport.

"Představte si, že v 10., 11. a 12. závodě si najednou jeden tým začne budovat náskok, pak bychom všechnu kritiku schytali my. Otestujeme ji (upravenou směs), protože chceme vědět, jaká bude a co způsobí, ale neznamená to, že ji určitě nasadíme do závodů. Musíme být velmi opatrní, protože jsou velké rozdíly v tom, jak na tom jednotlivé týmy v tuto chvíli s pneumatikami jsou."

"Hovoříme s techniky, oni se snaží dosáhnout úspěchu a nalézt klíč, který jim poskytne tu nejvyšší výkonnost po co nejdelší dobu. Byli by asi naštvaní, kdyby to najednou bylo snazší. Tvrdě pracovali, aby uspěli, a pak by to najednou bylo snazší a ostatní by uspěli hned. S takovými věcmi musíte být opatrní, protože to může změnit šampionát."

Další článek: Důvěru v Mercedes neztrácím, ujišťuje Schumacher

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10