Pirelli oznámilo alokaci pneumatik pro Španělsko, Monako a Kanadu

Vzhledem k velkým odlišnostem mezi těmito třemi okruhy se během května a června ke slovu postupně dostanou všechny čtyři suché směsi, které italský výrobce obutí formuli 1 dodává.
Pirelli oznámilo alokaci pneumatik pro Španělsko, Monako a Kanadu

Španělský okruh Circuit de Catalunya tradičně představuje pro pneumatiky opravdovou zkoušku ohněm. Své by o tom mohl vyprávět například Mercedes, jenž si zde loňský závod navzdory nezpochybnitelné rychlosti doslova protrpěl. Oba piloti německé stáje tehdy odstartovali z první řady, šachovnicový praporek však Rosberg s Hamiltonem spatřili až jako šestý a dvanáctý v pořadí.

Trať v Montmeló se vyznačuje velmi drsným povrchem, a z toho důvodu sem Pirelli přiveze obě dvě nejtvrdší směsi ze své nabídky, tedy oranžově značenou tvrdou a bílou střední.

To vlastnosti okruhů v Monte Carlu a Montrealu jsou pro změnu zase zcela opačné. Trať vedoucí křivolakými uličkami Monackého knížecí poskytuje velmi jemný povrch, který si žádá hodně mechanické přilnavosti. A pomineme-li aspekt rychlosti, pak lze konstatovat, že okruh v Kanadě je na tom co do abrazivity v podstatě stejně.

Italové tedy na tato dvě místa kvůli výše zmíněným důvodům přivezou měkkou a super-měkkou směs, přičemž druhá jmenovaná si v rámci závodního víkendu odbyde na letošních monopostech svoji premiéru.

Další článek: Ron Dennis nevylučuje, že Vandoorne u McLarenu nahradí Buttona

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.