Pirelli oznámilo alokaci pneumatik pro Španělsko, Monako a Kanadu

Vzhledem k velkým odlišnostem mezi těmito třemi okruhy se během května a června ke slovu postupně dostanou všechny čtyři suché směsi, které italský výrobce obutí formuli 1 dodává.
Pirelli oznámilo alokaci pneumatik pro Španělsko, Monako a Kanadu

Španělský okruh Circuit de Catalunya tradičně představuje pro pneumatiky opravdovou zkoušku ohněm. Své by o tom mohl vyprávět například Mercedes, jenž si zde loňský závod navzdory nezpochybnitelné rychlosti doslova protrpěl. Oba piloti německé stáje tehdy odstartovali z první řady, šachovnicový praporek však Rosberg s Hamiltonem spatřili až jako šestý a dvanáctý v pořadí.

Trať v Montmeló se vyznačuje velmi drsným povrchem, a z toho důvodu sem Pirelli přiveze obě dvě nejtvrdší směsi ze své nabídky, tedy oranžově značenou tvrdou a bílou střední.

To vlastnosti okruhů v Monte Carlu a Montrealu jsou pro změnu zase zcela opačné. Trať vedoucí křivolakými uličkami Monackého knížecí poskytuje velmi jemný povrch, který si žádá hodně mechanické přilnavosti. A pomineme-li aspekt rychlosti, pak lze konstatovat, že okruh v Kanadě je na tom co do abrazivity v podstatě stejně.

Italové tedy na tato dvě místa kvůli výše zmíněným důvodům přivezou měkkou a super-měkkou směs, přičemž druhá jmenovaná si v rámci závodního víkendu odbyde na letošních monopostech svoji premiéru.

Další článek: Ron Dennis nevylučuje, že Vandoorne u McLarenu nahradí Buttona

19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz
17. listopadu | Williams nasadí do testu po Abú Dhabí Nissanyho a Aitkena. Nissany se také zúčastní prvního tréninku na GP Abú Dhabí.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10