Pirelli oznámilo alokaci pneumatik pro Španělsko, Monako a Kanadu

Vzhledem k velkým odlišnostem mezi těmito třemi okruhy se během května a června ke slovu postupně dostanou všechny čtyři suché směsi, které italský výrobce obutí formuli 1 dodává.
Pirelli oznámilo alokaci pneumatik pro Španělsko, Monako a Kanadu

Španělský okruh Circuit de Catalunya tradičně představuje pro pneumatiky opravdovou zkoušku ohněm. Své by o tom mohl vyprávět například Mercedes, jenž si zde loňský závod navzdory nezpochybnitelné rychlosti doslova protrpěl. Oba piloti německé stáje tehdy odstartovali z první řady, šachovnicový praporek však Rosberg s Hamiltonem spatřili až jako šestý a dvanáctý v pořadí.

Trať v Montmeló se vyznačuje velmi drsným povrchem, a z toho důvodu sem Pirelli přiveze obě dvě nejtvrdší směsi ze své nabídky, tedy oranžově značenou tvrdou a bílou střední.

To vlastnosti okruhů v Monte Carlu a Montrealu jsou pro změnu zase zcela opačné. Trať vedoucí křivolakými uličkami Monackého knížecí poskytuje velmi jemný povrch, který si žádá hodně mechanické přilnavosti. A pomineme-li aspekt rychlosti, pak lze konstatovat, že okruh v Kanadě je na tom co do abrazivity v podstatě stejně.

Italové tedy na tato dvě místa kvůli výše zmíněným důvodům přivezou měkkou a super-měkkou směs, přičemž druhá jmenovaná si v rámci závodního víkendu odbyde na letošních monopostech svoji premiéru.

Další článek: Ron Dennis nevylučuje, že Vandoorne u McLarenu nahradí Buttona

18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.
15:03 | První závod v Miami se pojede 8. května 2021. Potvrdili to organizátoři.
22. září | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00