Pirelli oznámilo alokaci pneumatik pro první závody

Týmy formule 1 se dozvěděly, které směsi pneumatik jim Pirelli dodá v prvních čtyřech Grand Prix letošní sezóny.
Pirelli oznámilo alokaci pneumatik pro první závody

Pirelli své pneumatiky pro letošní sezónu přepracovalo, změnilo se složení směsí, konstrukce i tvary. Ale pravidla zůstávají stejná, což znamená, že celkově nabízí čtyř suché a dvě mokré směsi.

Stejně jako v minulých letech má každý jezdec povinnost použít v suchém závodě obě suché směsi, přičemž jezdci v první desítce musí startovat na pneumatikách, se kterými zajeli své nejrychlejší kvalifikační kolo v Q3.

Pirelli slíbilo, že letos bude v alokaci pneumatik agresivnější, a naplňuje to hned prvním závodem v Austrálii, kam doveze super měkkou a střední směs.

Sepang si vzhledem ke své náročnosti a vysokým teplotám řekl o střední a tvrdou, zatímco v Číně jezdci dostanou měkkou a střední směs, v Bahrajnu pak měkkou a tvrdou.

Každý jezdec má na celý víkend vždy šest sad tvrdší a pět sad měkčí směsi.

Alokace pneumatik Pirelli

GP Super měkká Měkká Střední Tvrdá
Austrálie X   X  
Malajsie     X X
Čína   X X  
Bahrajn   X   X


Další článek: O nejlepší časy jsme se v Jerezu nesnažili, tvrdí Lotus

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.