Pirelli oznámilo alokaci pneumatik pro Bahrajn, Španělsko a Monako

V příštích závodech se jezdci dočkají stejných směsí pneumatik jako doposud, výjimkou je Monako, kde si letošní premiéru odbyde super měkká směs.
Pirelli oznámilo alokaci pneumatik pro Bahrajn, Španělsko a Monako

V dosavadních dvou závodech se ke slovu dostaly směsi měkká, střední a tvrdá. Mezi nimi vybralo Pirelli páry i pro Bahrajn a Španělsko. Pokud se pojede na Šakiru, dostanou jezdci měkkou a střední směs, v Barceloně pak měkkou a tvrdou.

V ulicích Monte Carla se už tradičně ukáží dvě nejměkčí směsi z nabídky suchých pneumatik.

"Naše letošní nominace pneumatik mají za cíl posouvat hranice výkonnosti, je to vidět na našich rozhodnutích," uvedl sportovní šéf Pirelli Paul Hembery. "Pouze super měkká směs je stejná jako loni, ostatní jsou měkčí, a tudíž i rychlejší. Pomáhají k vyrovnanějšímu závodění a povzbuzují k volbě různých strategií."

Alokace pneumatik

Závod/směs Super měkká Měkká Střední Tvrdá
Austrálie   X X  
Malajsie     X X
Čína   X X  
Bahrajn   X X  
Španělsko   X   X
Monako X X    
Další článek: Talenty nevyhledávám, jen si vybírám z nabídky, říká Sauber

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.