Pirelli odmítlo, že by v Brazílii tajně nasadilo jiné pneumatiky

Během víkendu v Austrálii se objevila zajímavá informace. Pirelli mělo v Brazílii údajně nasadit pozměněné pneumatiky, ale v rozporu s dohodami o tom neřeklo FIA a ani týmům. Pirelli to popřelo.
Pirelli odmítlo, že by v Brazílii tajně nasadilo jiné pneumatiky

Pirelli mělo do Brazílie přivést vylepšené pneumatiky a nikomu o tom neříct. Informaci přines Auto Motor und Sport, který se odvolával na email, jež měl omylem dorazit Lotusu.

„Příběh, týkající se pneumatik pro brazilskou Grand Prix, který byl včera uveřejněn v německých médiích, nemá opodstatnění a je absolutně nepravdivý,“ řekl Hembery pro Motorsport.com.

„Pneumatiky, které byly dodány pro Interlagos, byly ve všech ohledech stejné, jako pneumatiky používaní v průběhu celé sezóny 2015.“

Na dotaz ohledně onoho emailu Hembery reagoval. „Nevím, neviděl jsem ho.“

Pirelli v Brazílii nasadilo nové pneumatiky, nikdo to nevěděl!

Pirelli v Brazílii nasadilo nové pneumatiky, nikdo to nevěděl!

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Záleží na tom, kdo v Austrálii vyhraje?

4. srpna | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.