Pirelli očekává, že vozy budou letos rychlejší

Současné monoposty jsou sice kritizovány za to, že jsou příliš pomalé, což ale platí především v zatáčkách. Na rovinkách naopak dosahují současné monoposty velkých rychlosti. Pirelli očekává v letošním roce navíc další zrychlení. Možná ne v maximální rychlosti, ale především v čase na kolo.
Pirelli očekává, že vozy budou letos rychlejší

Pirelli letos očekává dramatické zrychlení. Italský dodavatel vstoupil do královny motorsportu v roce 2011 a zažil různě dramatické sezóny.

„Rok 2012 byl pravděpodobně nejvíce vzrušujícím. Měli jsme mnoho různých vítězů – sedm nebo osm, což bylo fascinující,“ řekl Hembery pro crash.net.

„V roce 2014 jsme zase přešli na trochu neznámé technologie. Měli jsme dobrou představu o tom, co můžeme očekávat, ale nic nedokáže nahradit to, když vidíte, jaký vliv to má na výkon na trati.“

„Když už nic jiného, tak pokud bychom v letošním roce udělali stejné volby na místech, kde jsme byli vloni konzervativní, tak bychom možná mohli začít být agresivní, protože vývoj bude letos zřejmě dost dramatický. Viděli jsme už na konci roku velké zlepšení a to se týmy v oblasti pohonných jednotek ani nepřiblížily k tomu, kde by chtěly být.“

„Takže letos očekáváme opět velký výkonnostní skok. Když se bavíme o sekundě nebo o dvou sekundách na kolo, bude to mít vliv na to, jakým způsobem jsou pneumatiky využívány. Musíme si dávat pozor.“

Pirelli pro letošní rok připravilo jen drobné změny pneumatik. Jezdci je poprvé vyzkoušeli během testů po Abú Dhabí a pochvalovali si jejich konzistenci.

Infografika: Pirelli srovnává letošní a loňskou sezónu pohledem pneumatik

Infografika: Pirelli srovnává letošní a loňskou sezónu pohledem pneumatik

Pirelli je spokojené s testem nových pneumatik

Pirelli je spokojené s testem nových pneumatik

Další článek: Villeneuve: Bottas není platící jezdec

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10