Pirelli očekává v Malajsii tři až čtyři zastávky v boxech

Celkově náročnější podmínky v malajsijském Sepangu by měly znamenat, že jezdci budou v průměru potřebovat během závodu o jednu zastávku víc než v Melbourne.
Pirelli očekává v Malajsii tři až čtyři zastávky v boxech

"Naším Grand Prix debutem v Austrálii jsme byli zcela nadšeni, ale víme, že Malajsie bude jiná, panují tam vyšší teploty a opotřebení pneumatik bude větší," přiznal sportovní šéf Pirelli Paul Hembery. "Celou dobu jsme říkali, že to v Austrálii vidíme na dvě až tři zastávky, ale v Malajsii se to číslo pravděpodobně zvýší na tři až čtyři."

Navíc je v Malajsii téměř jisté, že během závodního víkendu alespoň jednou zaprší, takže by se ke slovu měly dostat také pneumatiky pro mokrý povrch. V Austrálii si drtivá většina jezdců vystačila se dvěma nebo třemi zastávkami v boxech, jen Sergio Pérez navštívil mechaniky pouze jednou.

Pirelli v Malajsii využije další změny pravidel, kterou FIA schválila před začátkem sezóny, a týmům dá poprvé v této sezóně k testování vývojové pneumatiky.

"U Pirelli nikdy nezahálíme, proto každý tým dostane dvě sady navíc hladkých pneumatik, aby je mohly v pátek během tréninků vyhodnotit," potvrdil Hembery. "V průběhu sezóny je zakázané testovat, takže tímto získáme příležitost nasbírat více dat a zpětnou vazbu, zatímco týmům se tak dostane malé ochutnávky toho, co by mohlo přijít v budoucnu."

Do Malajsie přiveze Pirelli stejné směsi jako do Austrálie, tedy tvrdou a měkkou.

Další článek: FIA připravuje závodní série pro elektrické vozy

18:07 | Norris dostal za nájezd do boxů jen napomenutí. Sportovní komisaři přihlédli k podmínkám na trati.
17:31 | Pokud se díváme správně, tak by měl Stroll i přes penalizaci zůstat 11.
17:30 | Lance Stroll dostal penalizaci 10 sekund a 2 trestné body za kolizi s Gaslym.
16:25 | Norrisovi hrozí penalizace za špatný vjezd do boxů. V 16:45 půjde kde sportovním komisařům.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod Hamilton