Pirelli očekává v italském závodě strategie s jedinou zastávkou v boxech

Dvě nejtvrdší směsi z nabídky pneumatik mají v Monze velkou výdrž, takže by z pohledu pit stopů měla být GP Itálie podobná GP Belgie.
Pirelli očekává v italském závodě strategie s jedinou zastávkou v boxech

"Očekáváme strategii jednoho pit stopu," řekl sportovní šéf Pirelli Paul Hembery po pátečních trénincích v Monze. "Úroveň opotřebení je velmi nízká. Abych byl upřímný, jsou (týmy) blízko tomu, aby dokázaly odjet celou závodní vzdálenost na tvrdých pneumatikách."

Rozdíly mezi směsmi nejsou velké, ale ta střední tak dlouho nevydrží. "Budou to strategie s jednou zastávkou, mezi směsmi je rozdíl 0,3 až 0,5 sekundy na kolo. Degradace je u tvrdé směsi minimální a ta střední začíná odcházet po 12 až 14 kolech."

Cílem Pirelli je průměr dvou zastávek za závod, takže proč do Monzy přivezlo nejtvrdší směsí s tak velkou výdrží? "Měli jsme trochu obavy, protože jeden nebo dva týmy mívají letos problémy s drolením pneumatik. Takže jsme byli opatrní."

"V Monze to je vždycky tak, že jste po závodě moudří. Kdybychom tu teď seděli s tím, že má osm vozů velké problémy s drolením, a nebylo by jisté, jak zvládnou závod... Takový víkend v Monze nechcete."

Hembery ale slíbil, že se v příštích závodech Pirelli bude dál snažit, aby jezdci potřebovali víc než jen jednu zastávku.

Další článek: McLaren: Hamilton a jeho management nás ujistili o svých úmyslech

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10