Pirelli očekává v Austrálii dvě až tři zastávky v boxech

První volné tréninky naplnily očekávání Pirelli, pneumatiky mají požadovanou výdrž, takže zastávek v boxech by mělo být odpovídající množství.
Pirelli očekává v Austrálii dvě až tři zastávky v boxech

Jedním z hlavních cílů Pirelli pro letošní sezónu bylo vrátit počet pit stopů v závodech na dva až tři, což se v Melbourne zřejmě podaří.

"Jsem opravdu spokojený, abych byl upřímný," komentoval volné tréninky sportovní šéf italského výrobce pneumatik Paul Hembery. "Po zimních testech, které z pohledu pneumatik nebyly nijak zvlášť dobré, nás těší, že jsme konečně jezdili v normálních podmínkách."

"Zjistili jsme, že střední směs vydrží 22 až 24 kol, což je to, co jsme chtěli. A super měkká je tu kvalifikační pneumatika. Zajedete svůj čas (v kvalifikaci), odjedete krátký stint na začátku (závodu) a pak použijete strategii dvou, možná tří zastávek v boxech. To odpovídá našim očekáváním."

Jezdcům sice rychleji odcházela měkčí směs, ale Hembery v tom nevidí potíž, týmy ji v závodě použijí jen krátce. "Nakonec je super měkká zamýšlena opravdu jen jako pneumatika pro zajetí času (v kvalifikaci) a hlavní závod se pojede na střední pneumatice. Takže nevidíme žádné problémy."

Další článek: Hamilton i Rosberg musí prokázat, že hrají nejvyšší ligu

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen