Pirelli očekává v Austrálii dvě až tři zastávky v boxech

První volné tréninky naplnily očekávání Pirelli, pneumatiky mají požadovanou výdrž, takže zastávek v boxech by mělo být odpovídající množství.
Pirelli očekává v Austrálii dvě až tři zastávky v boxech

Jedním z hlavních cílů Pirelli pro letošní sezónu bylo vrátit počet pit stopů v závodech na dva až tři, což se v Melbourne zřejmě podaří.

"Jsem opravdu spokojený, abych byl upřímný," komentoval volné tréninky sportovní šéf italského výrobce pneumatik Paul Hembery. "Po zimních testech, které z pohledu pneumatik nebyly nijak zvlášť dobré, nás těší, že jsme konečně jezdili v normálních podmínkách."

"Zjistili jsme, že střední směs vydrží 22 až 24 kol, což je to, co jsme chtěli. A super měkká je tu kvalifikační pneumatika. Zajedete svůj čas (v kvalifikaci), odjedete krátký stint na začátku (závodu) a pak použijete strategii dvou, možná tří zastávek v boxech. To odpovídá našim očekáváním."

Jezdcům sice rychleji odcházela měkčí směs, ale Hembery v tom nevidí potíž, týmy ji v závodě použijí jen krátce. "Nakonec je super měkká zamýšlena opravdu jen jako pneumatika pro zajetí času (v kvalifikaci) a hlavní závod se pojede na střední pneumatice. Takže nevidíme žádné problémy."

Další článek: Hamilton i Rosberg musí prokázat, že hrají nejvyšší ligu

18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.
17:56 | Velká nehoda ve čtyřiadvacetihodinovce ve Spa, která připomenula události ne až tak dávné. Dva jezdci jsou v nemocnici, ale mimo ohrožení života. odkaz
14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).
13:56 | Alfa Romeo dostala za nebezpečné vypuštění Giovinazziho do jízdy Strollovi pokutu 5000 euro.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00