Pirelli očekává sekundový rozdíl mezi směsmi a dvě až tři zastávky v boxech

Italského výrobce pneumatik Pirelli čeká domácí Grand Prix v Monze. Okruh není nijak zvlášť náročný na obutí, proto inženýři očekávají standardní závod z hlediska statistik.
Pirelli očekává sekundový rozdíl mezi směsmi a dvě až tři zastávky v boxech

Pirelli sídlí v Miláně, asi půl hodiny jízdy autem od Monzy, i když pneumatiky pro formuli 1 vyrábí v Turecku. Na svůj domácí okruh přiveze střední a měkkou směs.

"Na rychlém okruhu, jakým je Monza, bude strategie s pneumatikami jistě klíčová, protože bude těžké dohnat čas ztracený v boxech, jelikož vozy jezdí dlouho na plný plyn," konstatoval sportovní šéf Pirelli Paul Hembery. "Očekáváme, že mezi měkkou a střední směsí bude rozdíl v čase na kolo asi jedna sekunda, ale jistě to budeme vědět, až vozy začnou jezdit ve volných trénincích."

Průměrná rychlost v Monze činí 250 km/h v hodině, a i když vozy jezdí nastavené na minimální odpor vzduchu, a tedy i minimální přítlak, kontaktní plocha pneumatiky s vozovkou se v tak vysokých rychlostech zvětšuje až třikrát.

Přesto okruh v Královském parku není na pneumatiky extrémně náročný, a proto Pirelli očekává, že jezdci zavítají během závodu ke svým mechanikům dvakrát až třikrát.

Diskuze (8) Další článek: Red Bull v ulicích Cardiffu
23:58 | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00