Pirelli očekává sekundový rozdíl mezi směsmi a dvě až tři zastávky v boxech

Italského výrobce pneumatik Pirelli čeká domácí Grand Prix v Monze. Okruh není nijak zvlášť náročný na obutí, proto inženýři očekávají standardní závod z hlediska statistik.
Pirelli očekává sekundový rozdíl mezi směsmi a dvě až tři zastávky v boxech

Pirelli sídlí v Miláně, asi půl hodiny jízdy autem od Monzy, i když pneumatiky pro formuli 1 vyrábí v Turecku. Na svůj domácí okruh přiveze střední a měkkou směs.

"Na rychlém okruhu, jakým je Monza, bude strategie s pneumatikami jistě klíčová, protože bude těžké dohnat čas ztracený v boxech, jelikož vozy jezdí dlouho na plný plyn," konstatoval sportovní šéf Pirelli Paul Hembery. "Očekáváme, že mezi měkkou a střední směsí bude rozdíl v čase na kolo asi jedna sekunda, ale jistě to budeme vědět, až vozy začnou jezdit ve volných trénincích."

Průměrná rychlost v Monze činí 250 km/h v hodině, a i když vozy jezdí nastavené na minimální odpor vzduchu, a tedy i minimální přítlak, kontaktní plocha pneumatiky s vozovkou se v tak vysokých rychlostech zvětšuje až třikrát.

Přesto okruh v Královském parku není na pneumatiky extrémně náročný, a proto Pirelli očekává, že jezdci zavítají během závodu ke svým mechanikům dvakrát až třikrát.

Další článek: Red Bull v ulicích Cardiffu

Témata článku: , ,