Pirelli očekává při debutu nového systému zajímavé volby pneumatik

Týmy letos do výběru směsí pro závodní víkend mohou více promlouvat.
Pirelli očekává při debutu nového systému zajímavé volby pneumatik

Pirelli se těší na úvodní závod nové sezóny, Velkou cenu Austrálie, která bude svědkem debutu upraveného systému výběru směsí pneumatik.

Týmy mají od letošní sezóny větší volnost při výběru, Pirelli totiž na každý podnik poveze ne dvě, ale tři směsi.

Výběr pro Melbourne byl oznámen již před koncem loňského roku, neboť podle nových pravidel musí týmy o zvolené variantě vědět nejméně 14 týdnů předem.

Pirelli pro Velkou cenu Austrálie zvolilo superměkkou, měkkou a střední směs, přičemž v úterý by italský výrobce měl zveřejnit volby jednotlivých týmů a jezdců.

Závodní manažer značky Mario Isola řekl: „Bude zajímavé sledovat, zda budou mít různé týmy různé volby a zda i uvnitř týmu budou různé volby pro každé auto.“

Na dotaz, zda už Pirelli o volbách týmů ví, Isola řekl: „Obdrželi jsme od FIA informaci o celkovém počtu pneumatik, které máme vyrobit.

Před dvěma týdny jsme pak obdrželi alokaci čárových kódů. Tehdy jsme zjistili, jaké směsi který tým zvolil, což oznámíme v úterý.“

Isola očekává, že týmy během úvodních závodů vyzkouší různé strategie, aby zjistily, která z nich funguje nejlépe.

„Na začátku šampionátu se asi podle mého leccos bude lišit, protože pro první čtyři závody si ty směsi týmy musely vybrat s předstihem, před zimními testy,“ řekl Isola.

„Očekávám tedy určité rozdíly. Možná se to bude lišit ve volných trénincích a pro závod se všichni sejdou u stejné strategie. To z toho důvodu, že mají velice schopné simulační nástroje a umí nalézt tu nejlepší strategii.

Snad se ale dočkáme rozdílných strategií, snad i častějších zastávek v porovnání s loňským rokem, protože jsme přidali jednu měkčí směs. Pokud tedy týmy plánují agresivnější strategii, měli bychom vidět více zastávek.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Williams přiveze nový nos až do Bahrajnu

Témata článku: ,