Pirelli o brzkém nasazení ultra měkké a absenci útesu

V Barceloně jsme během prvních testů viděli různý přístup k pneumatikám. Zatímco Mercedes ani jednou nesáhl po některé z měkčích směsí, Red Bull a Ferrari vyzkoušeli dokonce i novou ultra měkkou.
Pirelli o brzkém nasazení ultra měkké a absenci útesu

Ultra měkká směs bude letos k vidění na městských okruzích. V Barceloně, která pro ní není úplně nejvhodnější, si ji v úterý a ve čtvrtek vyzkoušeli jezdci Red Bullu a Ferrari.

Pirelli poměrně brzké nasazení této směsi překvapilo. „Z počátku ano, abych byl upřímný,“ řekl závodní inženýr Pirelli Mario Isola. „Ale pak nás napadlo, že je to kvůli nominaci pro Montreal. Chtěli získat předem nějaké informace a provést analýzy získaných dat.“

Týmy totiž musí nahlásit své volby pneumatik pro závod v předstihu – u závodů mimo Evropu je to 14 týdnů předem. Termín pro Kanadu se už blíží.

„Vzhledem k tomu, že jsme měli dobré počasí, byl to správný čas pro vyzkoušení ultra měkké.“

Rozdíl mezi ultra měkkou a super měkkou by měl být menší než 0,8 sekund na kolo.

„Když se podíváte na výsledek Ferrari, bylo to 0,8 sekund na kolo, ale myslím, že je to trochu přeceněné,“ vysvětluje Isola. „V Abú Dhabí (při testech) jsme měli trochu méně… 0,5 až 0,8 sekund.“

Žádný útes

Pirelli vloni hodně diskutovalo o návratu výkonnostního útesu. Výkon pneumatiky v určité fází prudce spadne dolů a pilot nemá jinou možnost, než zajet do boxů pro novou sadu. Nakonec se tak ale nestane.

„Dochází ke ztrátě přilnavosti, která ale není útesová ale docela pozvolná,“ řekl Isola pro Motorsport.com. „Je to mnohem lepší, nedojde k náhlé ztrátě přilnavosti.“

Foto: Pirelli 

Další článek: V poslední den byl nejrychlejší Räikkönen, Alonso odjel 3 kola

10:29 | Toto Wolff neočekává, že Hamilton podepíše novou smlouvu před koncem sezóny.
9:46 | Stejně jako vloni, také letos budou v Bahrajnu tři DRS zóny.
24. listopadu | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10