Pirelli: Nová pravidla otevírají prostor pro různé strategie

V Austrálii jsme poprvé viděli v praxi nová pravidla ohledně pneumatik.
Pirelli: Nová pravidla otevírají prostor pro různé strategie

V závodě, který byl zastaven po 18 kolech červenou vlajkou, využilo osm jezdců všechny tři směsi, které měli k dispozici. Různorodost strategií, což je záměr nových předpisů, se ukázala po opakovaném startu, kdy týmy Mercedes a Ferrari změnily svou taktiku.

Nicméně první tři jezdce v cíli dělilo od sebe méně než deset sekund, což je důkazem vyrovnaného závodění s novými předpisy.

„Velká cena Austrálie začala a skončila taktizováním s pneumatikami,“ uvedl Paul Hembery, šéf motorsportu Pirelli. 

„Restart závodu po 18 kolech změnil běh původních strategií. Po startu na superměkké směsi si týmy Ferrari a Mercedes zvolily v druhé části závodu opačnou strategii – Mercedes ujel dvě třetiny celkové vzdálenosti na pneumatikách se střední směsí, avšak stíhán Vettelem jedoucím na měkké směsi. To svědčí o tom, jak nové předpisy pomohly otevřít cestu k řadě různých přístupů ke strategii.“

Nejrychlejší kolo zajel v Austrálii domácí Ricciardo

Nejrychlejší kolo zajel v Austrálii domácí Ricciardo

„Osm ze šestnácti závodníků využilo všech tří nabízených směsí a pět odlišných strategií bychom napočítali u první šestice nejrychlejších jezdců.“

„Vedle očekávaného souboje o pódium bylo zajímavé sledovat Romaina Grosjeana při prémiovém startu s týmem Haas, kterému vyjel skvělé šesté místo, aniž by udělal jedinou zastávku v boxech. Během restartu přezul z měkké na střední směs, což bylo velmi chytré rozhodnutí, které může sloužit jako inspirace pro příští závody. Stejnou strategii měl i Valtteri Bottas.“

Foto: Pirelli

Další článek: Výsledky prvního kola tipovací soutěže (GP Austrálie)

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10