Pirelli navrhuje možnost používat na voze najednou různé směsi

Jelikož se v roce 2014 nezmění rozměry pneumatik, Pirelli chce zabránit možnosti přetěžování těch zadních volbou jiné směsi.
Pirelli navrhuje možnost používat na voze najednou různé směsi

Sportovní šéf Pirelli Paul Hembery potvrdil německému Auto Motor und Sport, že rozměry pneumatik zůstanou v příštím roce stejné jako letos. Jejich zvětšení požadoval Mercedes, ale všichni ostatní byli proti. Týmy argumentovaly mimo jiné tím, že by kvůli větším nárokům na pohonné ústrojí musely přepracovat převodovky.

Pirelli rozhodlo na základě dat, které od týmů dostalo. Mercedes měl chtít hlavně širší zadní pneumatiky, aby dokázaly lépe přenášet výkon jeho motoru na trať. Spekuluje se, že německý agregát má výkonnostní náskok možná až 100 koní vůči konkurenci, alespoň v této fázi vývoje a podle dat, na základě kterých chtěl větší pneumatiky.

Nicméně Pirelli evidentně vnímá starosti s přenosem výkonu na trať, které jsou dány hlavně zhruba dvojnásobným točivým momentem přeplňovaných šestiválců, takže Mezinárodní automobilové federaci navrhlo změnu pravidel 2014, která by týmům umožňovala nasazovat na vůz různé směsi najednou. Tedy například dozadu tvrdší a dopředu měkčí, aby záď zvládala nápor výkonu.

Italský výrobce zároveň žádá pro sebe možnost změnit směsi v průběhu sezóny, což je logické, protože testovat své výrobky s novými motory bude moci až příští rok, do té doby je bude vyvíjet jen podle simulací.

Další článek: Räikkönen chce zpět k Ferrari, říká Jordan

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10